En İyi Battle Royale Oyunu- Tetris 99 Nasıl Olmuş?

99 Tetris ile ilgili görsel sonucu

PUBG mi? O da ne? Fortnite? Duymadım bile. Apex Legends? Kim takar o oyunu? Arkadaşlar Nintendo Switch'e özel en iyi Battle Royale oyunu çıktı ve hiçbiriniz takmıyorsunuz. Tetris 99 aslında arkadaşlar arasında şakasını döndürdüğümüz, asla geleceğini düşünmediğimiz, gelmesini de istemediğimiz Battle Royale oyunu idi. Ama birkaç saat oynadıktan sonra ne kadar iyi olduğuna karar verdim.

Bu ay Nintendo Direct yayınında duyurulan oyun açıklanması ile Switch'in E-Shop'una geldi. Oyun bedava ama oynamak için Nintendo Online gerekiyor ki yıllık 20 dolar. Aslında baya iyi bir fiyat. Ben de hemen o gün elime Switch'i aldım ve oynamaya başladım. Dürüst olmak gerekirse beklentim epey düşüktü. Parodi gibiydi sanki. Battle Royale Tetris demek tuhaf hissettiriyordu. Günlerdir durmadan Tetris 99 oynuyorum...Oyundan birazcık bahsedeyim en iyisi. Oyun yine normal Tetris mantığı ile çalışıyor. O mantığı anlatmama gerek olmadığını düşünüyorum. Tek olayı 99 kişiye karşısınız. Ana olayınız kazanmak değil, sadece diğerlerinden daha uzun hayatta kalmak. Peki zorlayan kısmı ne? Birileri bir dize yok ettiğinde eğer sizi hedef almışsa bunlar size çöp olarak geliyor. Bu çöpler zor kırılan duvarlar ve size baya sorun açıyor. Siz de çizgilerinizi yok ederek hedef aldığınız kişiyi çöpleyebilirsiniz. Zaten giderek hızlanması da sizin mavi fırtınanız gibi düşünebilirsiniz. Yani güzel bir Tetris oyununun daha tedirgin ve sinir bozucu hali.

Kısacası Tetris 99 basit bir fikri güzelce ele alarak Battle Royale'ler arasında ayağa kalkabilmiş. Umarım diğer platformlara gelir de insanlar bu zevkin tadını çıkarabilir. Kesinlikle bağımlılık yapıcı ve güzel bir oyun olmuş. Nintendo Online'ın şu ana kadar en iyi yapmış olduğu şey bu olabilir.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.