Infinity Wars #6 İnceleme


Infinity Wars bolca çıkışı ve inişi olan bir seri oldu. Marvel'ın son zamanlardaki en büyük kozmik eventi olması gerekirken sadece yeni Guardians of the Galaxy serisini hazırlamak için koyulmuş bir seri oldu. Bu sayıyı incelemeli miyim diye çok düşündüm ama Infinity Countdown'dan beri incelediğim bir hikayeyi bitirmemek olmazdı. O zaman uzatmadan başlayalım.

"Büyük" hikayenin son sayısında artık bazı olayların çzöümlenmesi gerek. Kahramanların savaştığı ölümsüz bir Soul World yaratığının yanında Gamora son hamlesini yapmadan durdurulmalıdır ve her şey eski haline sokulmalıdır. Sayıda bolca açıklama ve çok az güzel aksiyon var. Gerry Duggan bu hazırladığı hikayeyi bazı minik sevdiğim şeyler ve daha sonra başka serilerde göreceğimiz şeylerle bitiriyor.


Bu seri gerçekten bir hayal kırıklığı oldu. Hakkında söyleyebileceğim tek iyi şeyler Sonsuzluk Taşları'nın bırakıldığı durum ve Donny Cates'in Guardians of the Galaxy serisinde işleyebileceği bazı yarım kalan bölümler. Cates'in bu olayları güzel kullanabileceğine inanıyorum. Onun dışında bu sayı karakter açısından çok güçsüz. Bazı beğendiğim kısımlar var ama karakterler hiç iyi kullanılamamış. Drax ile ilgili önemli bir gelişim var ama karakterin arkaplanını bilmeyince saçma buluyorsunuz.

Bunun yanında tüm seriyi reklamlayan birleşen karakterler konsepti çok az kullanılmış. Potansiyeli olan karakterler harcanmış. Son olarak ise bu sayıda çok fazla konuşma ve açıklama var. Normalde bu açıklamaların önceden yapılması gerekiliyordu ama onun yerine saçma karakter birleşimleri okuduk.


Deodato serinin son sayısında fena olmayan bir iş yapmış ama sayı daha çok diyalog bazlı olduğu için çizimini çok iyi gösterememiş ve tüm işini renklendirmeci Frank Martin'e yüklemiş. Renklendirmeler gerçekten güzel ama çizim nadiren göze güzel geliyor.

Infinity Wars muhtemelen birkaç yıl sonra unutacağımız bir event. Herhangi güçlü bir yönü yok ve okuyunca ağızda kötü bir tat bırakıyor. Bakalım Donny Cates bu seriden kalanlar ile ne yapacak? İnanıyorum ki muhteşem işler çıkaracaktır. Onu da kesinlikle inceleyeceğim.

Notum: 4.7

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.