Justice League Odyssey #5 İnceleme


Joshua Williamson'ın büyük kozmik hikayesi en son bıraktığımızda enteresan bir şekilde bitmişti. Robotlar, sadık olanlar ve Darkseid'in kendi macerasına sahipti sayı. Yine de o hikayeleri yeterince başarılı işleyememişti. Peki serinin bu sayısında işler düzeliyor mu? Hadi bakalım.

Önceki sayıyı nelerle bıraktığımızı aslında az önce söyledim. Bu sayıda ise takım kocaman ve robot gezegeninde ölümcül robotlar ile savaşıyor. Hepsi ise Cyborg'u kurtarmak ve buradan kurtulmak için. Cyborg yapay Mother Box ile Ghost Sector'ın tüm bilgilerine erişebileceğine inanıyor ama bu ayrıca çok tehlikeli bir şey olabilir. Bunun yanında Darkseid'in macerası devam ederken gerçek planlarını öğreniyoruz. Sonunda bazı açıklamalar ile karşılaşıyoruz kısacası.


Bu gerçekten beklemediğim bir sayı oldu. Yani biraz artış bekliyordum ama bu kadar da değil. Aksiyon baya boldu ve doyurucuydu. Hızlı, kaotik ve akıcıydı. Herkesin parladığı kısımlar vardı. Tabi aksiyon ile hikaye arada üst üste geliyor ve bazı sıkıntılı anlar geliyor. Yine de serideki en sevdiğim kısımlardan biri bu aksiyon sırasında gerçekleşti. Azreal karakterinin hikayesi sonunda açıklamaya kavuştu ve Rapture'ın neler yaptığı açıklandı ve bunlar beni baya tatmin etti. Karakter ve hikayesi sonunda herkes gibi istediğim yere ulaştı.


Sayıdaki tek açıklamalar tabii ki bunlar değil. Darkseid'in neden Ghost Sector'da olduğu ve karakterin planını açıklanıyor. Üstü üste gelince biraz yorucu geliyor tabi ama kesinlikle beklemediğim bir şeydi. Darkseid'in de artık kendisine ait mnik kısımları olmasını seviyorum. Biraz da düşman tarafından ilerleme görmemizi sağlıyor.

Sayı ile son bahsedeceğim şey çizim. Belki koyduğum resimlerden fark etmemişsinizdir çizer yeniden değişti. Carmine Di Giandomenico'nun çizimini Flash'ın Rebirth serisinin başından tanıyabilirsiniz. Nedense çizimi beğenmeyen çok kişi vardı ama ben sevmiştim ve burada da sevdim. Çizer o kaotik ve karmaşık yeri gerçekten karmaşık şekilde sunuyor. Renkler ve karakterler her yerde uçuşuyor. Eğer yorucu çizimlerden hoşlanmıyorsanız sevmeyeceksiniz ama ben bu tarzı seven biri olarak çizimler gerçekten hoşuma gitti.


Justice League Odyssey güzel ama biraz fazla dolu bir sayı ile seri benim için ilk hikayesini bitirdi. Bundan sonra sanırım seriyi Dan Abnett yazacak. Kendisi daha önceden bolca Titans yazmış birisi yani bu takım işini eline iyi alabileceğini düşünüyorum ama bir yandan Joshua Williamson'ın gitmesine biraz üzüldüm. Çizer değişikliğinden sıkılınca birden yazar değişikliği geldi. Bakalım seri buradan sonra nerelere gidecek.

Notum: 7.8

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.