Savaş Yaklaşırken- Thor #8 ve #9 İnceleme


War of the Realms eventinin artık sadece birkaç ay ötede olduğu bu zamanda Thor serisi artık tüm gücünü o eventi hazırlamaya adadı. Bu yazıda inceleyeceğim iki sayı da aslında kendi içinde güçlü ve yakında gelecek büyük hikayeyi hazırlayan tek sayılık hikayeler.

Thor #8

Bu sayıda Thor'u melekler tarafından yakalanmış ve işkence edilmiş halde görüyoruz. Tüm sayı boyunca Thor'un hem fiziksel hem de ruhsal işkenceye uğramasını okuyoruz. Buraya gelmesinin asıl amacı ise kız kardeşi Angela'yı kurtarmak ve gelecek savaşta onu yanına almak. Sayı gerçekten enteresan şeyler başarıyor. Daha önce çok fazla görmediğim melekleri çok iyi ele almış ve melekler dediğim kişilerin ne kadar sert olduğunu çok iyi şekilde göstermiş.


Asgardians of the Galaxy serisinde bolca gördüğümüz Angela'yı yeniden Thor'un yanında görmemiz çok güzeldi ve umarım Aaron yakın zamanda yeniden kullanır. Sayıyla ilgili diğer bir sevdiğim şey ise Thor'un üzerine yapılan işgencelerdi. Çizimin yansıttığı fiziksel işkence zaten muhteşem gösterilmiş ve bunun üstüne yapılan zihinsel işkence enteresandı. Artık düzgün bir çekici olmayan ve layik olmayan Thor'a yapılan seslenişler ve bağırışlar tüm paneli kaplayarak gösteriliyor ve o rahatsızlığın gücünü güzelce gösteriyor. Sayıyla alakalı tek eksim bazı gereksiz anlar var sayının başında zamandan zamana atladığımız.

Thor #9

Bu sayıda ise tamamen farklı ve yeni bir hikaye okuyoruz. Yine War of the Realms'ı hazırlayan sayıda eski S.H.I.L.D ajanı, yeni Wakanda ajanı, Thor'un eski aşkı Roz Solomon'ı okuyoruz. Yeni görevi ise Malekith'in Midgard'a saldırma planını ve ne işler çevirdiğini öğrenme. Tüm sayı boyunca karakterin eskiden beri nasıl değiştiğini görüyoruz ki bu baya ilgi çekiciydi. Kapağa bakınca hiç böyle şeyler okuyacağımı düşünmemiştim açıkcası. İlk başta biraz hayal kırıklığına uğradım ama zamanla alıştım. Sayıda gerçekten çok az Thor görüyoruz. Toplamda 3 sayfada görüyoruz karakteri.


Roz'u çok bilen veya seven biri değilim ama karakter gelişimini görmek güzeldi. Karakteri Mighty Thor serisinde tanımıştım ve başlangıçta çok da takmamıştım ama bu gelişmiş hali daha ilgimi çekti. Karakterin aksiyon sahneleri çok güzel yapılmış. Ayrıca bu yaklaşan savaştaki düşmanların tarafını daha çok görmek güzeldi. Yine de kapaktan Thor'un buz devleri ile dövüşeceği bir sayı beklentisi ile girip bunları görmek biraz üzdü.

Çizimler:

İki sayıyı da Del Mundo çiziyor ve ikisinde de başarılı bir iş çıkarmış ama ikinci sayıdakini ilki kadar beğenemedim. Bilmiyorum belki ilkinde daha parlak ve farklı şekiller kullandığı için böyle düşünüyorumdur. Çizerin artık serideki yerine alıştığımı düşünüyorum ve sanırsam bir süre daha çizeri seride görmeye devam edeceğiz.


Sonuca gelirsek iki Thor sayısını da güzel buldum ve ilerideki gelecek evente hazırlıklar yapıyor. İlkini diğerinden daha hoş buldum açıkcası. Hem daha güçlü hem de daha Thor sayısı gibi hissettiren bir sayıydı. Sonraki sayıda Odin'e odaklanacağız. Hadi bakalım.

#8'e Notum: 9.3
#9'a Notum: 8.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.