The Batman Who Laughs #2 İncelemeİkinci sayısını en kısa zamanda inceleyeceğimi söylediğim The Batman Who Laughs'a hız geçmeden devam ediyoruz. Batman'in en büyük düşmanının kendisi olduğu bu seride işler kızışmaya ve riskler artmaya devam ediyor. Snyder ve Jock tahmin ettiğim gibi bu sefer de kaliteli bir sayı ile karşıladı.

Batman'i başka bir evrende Joker'e dönüştüren gaza maruz kalınca Bruce, hem bu virüse karşı dayanmalıdır hem ölen alternatif evren Bruce Wayne'lerinin gizemini çözmelidir hem de Batman Who Laughs ile yeni yoldaşı Grim Knight'ı durdurmalıdır. Batman zamanında bu olayı durdurabilecek mi yoksa kendisini Joker zihniyetine teslim mi edecek? Snyder yine sıkmayan ve çizgi romanı elinizden bıraktırmayan bir sayı yazmış.


 Sayı bu sefer daha çok Batman'in Joker toksinine karşı direnme mücadelesini ele alıyor. Bazen o mücadeleyi kaybettiği anlar var ve o sahneler çok güzel yapılmış. Birden daha korkutucu bir hala giriyor ve bence asıl o zaman Batman'in umutsuzluğu yansıtılıyor. Önceki incelemede de dediğim gibi Batman ne yapacağını bilmedi için umutsuz hissediyor ama her zaman beş adım önünde olan ve onun gibi düşünen birisine karşı her şeyi denemeye çalışıyor. Snyder bunu çok güzel aktarmış. Batman'i psikolojik bir zorluğun içine sokmuş.

Ayrıca bu sayıda daha çok Batman Who Laughs görüyoruz. Güzel ve akıcı bir aksiyon sahnesine sahip. Batman'le de bu seride ilk kez karşılaşıyor ve bu sahneleri kesinlikle kaçırmak istemezsiniz. Grim Knight'ın da biraz arkaplan hikayesini öğreniyoruz ve gerçekten yaratıcı şeyler gelecek gibi hissediyorum. Sayıyla ilgili bahsetmek istediğim sorunum sanırım sonu olabilir. Zaten yeterince çılgın karakterlere sahibiz gibi hissediyordum ama yine de Snyder'ın bu karakter ile neler yapacağını merak ediyorum. Merak etmemin sebebi ise Snyder'ın karakterleri eline muhteşem alma becerisi.


Jock yine muhteşem bir iş çıkarmış çizim açısından. Renklendirme ile birleşince o rahatsız edici ve ürkütücü atmosfer çok güzel verilmiş. Ayrıca karakterlerde kullanılan detaylar muhteşem. Batman'in Joker'leştiği anlar çok iyi ve korkutucu çizilmiş. Ayrıca bahsetmeden geçemeyeceğim sayının başında Batman'in bir sürü Anti-Joker Serumuna bağlı olduğu bir sahne var ve hem çok rahatsız edici hem de havalı gözüküyor. Aksiyon sahneleri ise yeniden sert ve akıcı.

The Batman Who Laughs hiçbir şekilde hayal kırıklığına uğratmadı ve yine bir muhteşem sayı ile karşıladı. Şu an en çok sevdiğim güncel DC serisi olabilmeyi başaran The Batman Who Laughs'ı kesinlikle kaçırmayın derim. Bakalım sonraki sayıda neler yaşanacak?

Notum: 9.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.