The Lego Movie 2 İnceleme | Spoilersız

                      THE LEGO MOVİE 2 İNCELEME


The Lego Movie'nin ikinci filmi, Lego Batman Movie ve Lego Ninjago filmlerinin ardından karşımıza çıktı. İlk filmden tam 5 yıl sonra gelen ve konu olarak da 5 yıl sonrasını anlatan filmimizi basın gösteriminde izledik. Nasıl olmuş?

Başrol üçlümüz (Emmet, Lucy, Batman) sevdikleri şehri Bricksburg’ü istilacılardan kurtarıp tekrar eski haline getirme görevini üstleniyor. İlk filmdeki ilerleyiş bu filmde de aynı gidiyor. Cesaret, yaratıcılık, bir şey yapma yeteneği ve özel insan kelimelerine bu filmde de baya oynanıyor. İlk filmde ki baba-oğul konusunun yerini ise bu sefer kardeşlik konusu alıyor.

Çekim animasyonu aynı şekilde. İlk filmin animasyonunu beğenmediyseniz, bu filmde de aynı sıkıntıyı yaşayabilirsiniz. Süre olarak da biraz uzun geldi bana film. Bazı yerlerde öyle baktım sadece. Sonuca ulaşmalarını bu kadar uzatmamak gerekirdi bence.


İlk filme göre bana daha çocuklara yönelik bir filmmiş gibi geldi, tabii ki şaşırtıcı değil. Ancak filmin içerisindeki bazı göndermeleri beğendiğim ve güldüğüm anlar oldu. Çocuklara yönelik olmasının nedeninin ise filmden daha çok oyuncak reklamı yapmak istedikleri olduğunu düşünüyorum. Bazı yerlerde rahatsız edici oldu da diyebilirim...


Filmden çıktıktan sonra Lego film serilerinin artık sağlam bir franchise haline geldiğini ve git gide büyümeye devam edeceğini anladım. 4-5 sene sonra da 3. filmi görüceğiz ve umarım biraz daha farklı olur. İlk filmi beğendiyseniz izleyebileceğiniz bir film ancak ilk filmi beğenmediyseniz de tekrar aynı duyguları yaşayacağınızı düşünüyorum. Kardeşiniz varsa onunla birlikte izleyebilirsiniz.

Not: 6.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.