Yeni Pokemon Oyunları Açıklandı- İşte Tüm Öğrendiklerimiz!Pokemon'un Nintendo Switch'deki ilk ana oyunları Pokemon Sword ve Pokemon Shield geçtiğimiz gün Pokemon'un 23.yılının kutlaması olarak kısa bir canlı yayınla açıklandı. Oyunla ilgili öğrendiğimiz önemli detaylardan önce açıklama videosuna göz atsak iyi olur.


Oyunlar Pokemon Ultra Sun ve Ultra Moon'dan beri çıkan ilk yeni, orijinal ve geleneksel Pokemon RPG'si. Fragman oyunun yeni 3D görüntüleri ile bulunduğumuz yeri tanıtıyor. Farklı kamera açıları kullanmaları hoş olsa da, etraf çok özgür gözükse de yine de doğrusal bir yapıya sahip olacağını biliyoruz. Yeni bölgenin ismi Gallar. Game Freak'in yönetmeni Shigeru Ohmori tarafından söylendiği üzere daha modern bir yer. Makineler ve trenler fragmanın öne çıkan kısımlarından.Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi bölge kocaman gözüküyor ve önceki oyunun adalardan oluşmasından sonra bu daha toplu gözüküyor. Muhtemelen en güneyden başlayıp kuzeye doğru gideceğiz oyun boyunca. Bölgenin içinde farklı farklı atmosferler olması hoş açıkçası. Ayrıca fragmanda futbol sahalarına benzeyen Pokemon stadyumları görüyoruz. Hatta birisi üniforma ile çıkıyor. Biraz daha Pokemon'un anime uyarlamasına benzetilmiş.

Sword ve Shield ayrıca normal Pokemon dövüşleri barındıracak, Let's Go'nun aksine. Hem yeni Pokemonlar bulunduracak hem de eski jenerasyonlar olacak. Pokemon Gymleri de oyunun sitesine göre geri dönecek. Sun and Moon'da bunlar ada testleri olarak geçiyordu.Son olarak ise yeni jenerasyonun başlangıç Pokemonları açıklandı. İlki bitki tipi Pokemon olan Grookey, ikinci alev tipi Scorbunny, üçüncü ise su tipi olan Sobble. Dürüst olmak gerekirse pek iyi gözükmüyorlar. Hiçbirinin görünüşü çok beğenemedim ama muhtemelen Scorbunny seçeceğim. Tabi evrimlerine göre fikrim değişebilir.

Pokemon Sword ve Shield yılın sonlarına (muhtemelen kasım veya aralık) doğru çıkacak ve o zamana kadar bolca detay gelmeye devam edecek. Peki siz oyunu nasıl buldunuz? Switch'e yakışmış mı?

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.