Daredevil #2 İnceleme


Chip Zdarsky'nin elinde yeniden başlayan Daredevil serisi ilginç bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Önceki sayı yüksek beklentilerim yüzünden biraz hayal kırıklığına uğramıştım ama bu sayı düşüncelerim biraz daha değişiyor. Bakalım Daredevil'ın dönüş hikayesi bu sayıda nerelere ilerlemiş.

Daredevil kendisinin düzeldiğine inanarak kahramanlığa yeniden dönmüştü ama birkaç büyük hata yaptığından kendisi şehirde en çok aranan insanlardan birisine dönüştü. Murdock bu olaylarda suçlandığını düşünerek gerçekleri bulmaya çalışırken yeni dedektif karakterimiz ortağı ile bu olay hakkında konuşmaları gereken ilk kişiye gitmelidir. Kingpin! Bu sayıda olayın daha derinlerine inmeye başlıyoruz.


Bu sayıyı okurken öncekine göre daha çok keyif aldığımı belirtebilirim. Daha toparlanmış ve yerine oturulmuş hissettiriyor. Chip Zdarsky karakterleri muhteşem kullanıyor. Matt Murdock'ı dinini sorgularken ve bunun kahramanlığını nasıl etkilediğini görüyoruz. Diğer yanda ise Daredevil'ın nasıl hatalarından acı çektiğini ve yanlışlarını kabul etmemeye çalışmasını okuyoruz. Bu iki karakteri çok doğal ve duygusal şekilde kullanmayı başarmış.

Aynı zamanda bu yeni katılan dedektif karakterinden de biraz daha bahsetmek isterim. Bu sefer daha çok gördüğümüz karakter bir kötüdense sadece adaletin arkasında duran bir karakter gibi geliyor. Tahminin hikayenin sonlarına doğru dedektif Cole ile Daredevil'ı birlikte göreceğimizi düşünüyorum. Sayı karakterleri yanında güzel aksiyon ve etkileyici sahneler sunuyor. Hala aksiyon olarak çok güçlü olduğunu söyleyemem ama onun nedeni karaktere bağlı olan bir şey.


Marco Checchetto yine muhteşem bir iş çıkarmış. Gerçekten detaylı bir çalışma yapıyor. Şehir ve mekanları özel kılmayı başarıyor ve renklendirme buna tat katıyor. Etkileyici ve göz alıcı birçok panel var. Renklerde daha çok parlak ve açık tercihler yapılmış ve bunu şehir anlarında çok güzel bir şekilde görebiliyoruz.

Sonuca gelirsek Daredevil 2.sayısı ile kendisine biraz daha düzen verdi. Uzun zamandır bir Daredevil hikayesini heyecanla okumayı beklemiyordum açıkçası. Bu seride karakterlere verilen değer gerçekten inanılmaz. Serinin bundan sonra daha ilgi çekici ve güzel yollara gideceğine inanıyorum. Bakalım bu suç hikayesi nerelere ilerleyecek.

Notum: 8.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.