DC Haziran 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

BENDIS EVENTİ

Haziran ayında DC'nin en büyük olayı Bendis'in uzun zamandır hazırladığı Leviathan eventi. Alex Maleev'in çizdiği event Action Comics serisinde bir süredir aralarda çıkan Leviathan grubunu konu alacak. Serinin bir sürü karaktere bağlanacağı serinin açıklamasında yazıyor. Batman'den tutun Question'a, Green Arrow'dan Talia Al Ghul'a uzanan bu hikaye bakalım nasıl olacak?

SUPERMAN'İN İLK YILI


DC'nin Black Label etiketinin yeni üyesi olacak Superman: Year One haziran ayında gelecek. Clark'ın gençlik zamanlarını ve güçleri ile baş etmeye çalışacağını okuyacağımız seri Frank Miller tarafından yazılacak ve John Romita Jr. tarafından çizilecek. Kapaklar rahatsız edici derecede kötü olduğundan çizim olarak biraz ön yargım var ama hikayeyi merak ediyorum.


DEATHSTROKE ÖLDÜ MÜ?

Deathstroke serisi önemli crossoverından sonra yine büyük bir olay yaratıyor. Açıklamaya göre crossover hikayesinde Deathstroke ölecek ki muhtemelen ölmeyeceğini biliyoruz. Neyse, cenazesine ise Legion of Doom katılacak. Peki neden Slade'in cesedi ile ilgileniyor bu Legion of Doom? Bu soruyu haziranda çıkacak hikayede öğrenebilirsiniz.

HERKESE KARŞI

Haziran ayında Bendis'in içinde bulunduğu tek büyük hikaye Event Leviathan değil. Yazar ayrıca Supergirl serinin yazarı Marc Andreyko ile birleşip bir crossover hikaye başlatacak. Superman ve Supergirl serisinde ilerleyecek hikaye El ailesini yani Krypton'un son insanları onlara karşı gelen kişilerle büyük bir savaşa girecek. Krypton'un patlaması arkasındaki gizem açığa çıkarken ayrıca El ailesi General Zod, Ragol Zaar ve onun Phantom Zone'dan gelen ordusuna karşı savaşacak. 


LOBO'YA KARŞI

Geçen ay da bahsettiğimiz olay haziran ayında devam edecek. Lobo'nun kızı Crush ile olan dövüşü devam ediyor ve Crush'a yardım edecek kimse yok. Nedeni ise ekip parçalanmanın eşiğinde. Herkesin Robin'in gizli hapishanesini bilmesi yanında Deathstroke'un ölümü ekibi sarsacak ve karakterler arasındaki güven parçalanacak.

DC'nin mayıs ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın. 
Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.