Doomsday Clock #9 İncelemeÖnceki sayının incelemesi üzerinden baya bir süre geçti değil mi? Normalde burada iki aylık ara ve ertelenmelerin ne kadar sinir bozucu olduğundan bahsederdim ama artık gerçekten sıkıldım. Yine de bu sayı kesinlikle bu kadar beklemeye değdi.

Önceki sayıdaki büyük olaydan sonra tüm kahramanlar bu olayları yaratan kişiyle karşılaşmaya Mars'a gider. Doğru düşündünüz bu kişi Dr.Manhattan. Batman ve Superman ise yaralıdır o yüzden Dünya'da bırakılmışlardır. Batman kahramanların gitmesinin büyük bir sorun olduğunu anlar ve onlara bir mesaj göndermeye çalışır. Superman ise komadayken yanına Lois ve bir sürpriz kişi uğruyor. Sayı serinin bazı diğer sayılarına göre daha hızlı, heyecanlı ve güçlü.


Bu sanırım serideki en eğlendiğim sayıydı. Bir sürü karakterin büyük bir karakterle karşılaşmasını okumak çok eğlenceliydi ve düşündüğümden daha farklı ilerledi sayı. Evet bazı anları bekliyorduk ama Manhattan'ın büyüyü elinde bulundurup "Hala bir şeyler öğrenebilmek güzel" demesi tüylerimi diken diken etti. Bu sayı gerçekten son parçaya geldiğimizi havalı bir şekilde gösterdi. Keşke bu sayıyı daha erken görseydik de sayıya daha heyecanla girseydik.

Mars'da olan olaylar ne kadar heyecan vericiyse diğer tarafta geçenler daha gericiydi. Muhtemelen bu taraflara sonraki sayı daha çok odaklanacağız ama baya uzak bir yerde koca bir dövüş olurken Batman'in oralara çaresizce mesaj göndermeye çalışmasını görmek üzücüydü. Bu taraflara söylenebilecek tek kelime gerçekten çaresizlik. Kimse yukarıda neler olduğunu bilmiyor ve herkes kendi olayları ile başa çıkmaya çalışıyor.


Gary Frank'in çizimleri yine muhteşem. Bir sürü karakteri yan yana onun çizimiyle görmek çok güzeldi. Bazı kostümler tabi modern kostümlerdi ama bazıları eski kostümlerdi ve biraz kafamı karıştırmadı değil ama yine de muhteşem gözüküyor. Mekanlar da muhteşem tasarlanmış.

Doomsday Clock #9 muhtemelen serideki en sevdiğim sayılardan biri oldu ve kesinlikle 2 aylık beklemeye değdi. Çoğunlukla 2 aylık beklemeden sonra sayıyı unutur ve yeni sayıdan önce eskisine bir göz gezdirirdim ama bunu unutacağımı zannetmiyorum. Gerçekten akılda kalıcı bir sayı oldu. Umarım önümüzdeki birkaç tane kalan sayılarda da böyle bir heyecan görürüz.

Notum: 9.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.