Guardians of the Galaxy #2 İnceleme


Donny Cates'in yeni hit serisi Guardians of the Galaxy son hızla devam ediyor. Geçen sayı koca bir başlangıç yapan seri aynı şekilde devam edip etmediğinden ve biraz daha karakter yazımından bahsedeceğim. Bakalım seri bu sayıda nasıl devam ediyor?

İlk sayı bize ana olayı anlatmıştı. Thanos zihnini birine aktaracak ve herkes Gamora olduğunu düşünüyor ve onun peşinde ama Thanos'un bedeni çalındı ve oralarda enteresan olaylar yaşanıyor (Hala o olaylar hakkında çok detaya girmek istemiyorum). Ayrıca ilk sayı bize takımın nasıl birleştiğini anlattı. Bu sayı ise nasıl dağıldığını. Sayı karakterlerin arasında olan olayları geliştiriyor ve aralarında minik sorunlar oluşturuyor. O sırada ise Starfox, amacını yerine getirmek için yeni bir takım oluşturuyor.


Bu sayı bana ilki gibi bir etki vermedi açıkçası. Bu daha küçük çaplı ve yavaş. Sayı karakterler arasındaki bağı önem vermek için bir önceki sayıda olan koskoca olayları yavaşa alıyor. Yine de o büyük olayın kalıntıları az da olsa ilerliyor. Evet hikaye yavaşlamış olabilir ama hiç üzülmüyorum. Ne de olsa bir mini seride değiliz ve bu takımın arasında olan olayları daha çok görmek istiyorum.

Karakter olarak Donny Cates muhteşem bir iş çıkarmış. Bazı karakterlerin geri planda kalmasına üzülüyorum ama Cates okurların çoğu istediği şeyi vermeyi başarıyor. Star-Lord'un Infinity Wars sonrası olan yıkık hali çok güzel yansıtılmış. Grup içerisinde olan kavgalar da tahmin ettiğimiz kişiler tarafından. Cates tabii ki kendi ürettiği karakter olan Cosmic Ghost Rider'ı ön plana çıkarıyor ama Moondragon gibi karakterleri de unutmuyor ve gerçekten havalı sahneler yaşanıyor. Tek sorunum sayı bir ara çok hızlanıyor. Sayıda gördüğümüz her olay sanki farklı zaman dilimlerinde geçiyor. Cosmic Ghost Rider bir sayfada kapıdan çıkıyor ve iki sayfa sonra çok başka bir yerde. Sen oraya ne zaman geldin? Nasıl geldin?


Geoff Shaw seriyi güzelce çizmeye devam ediyor ama bu sefer o kadar göz alıcı ve yaratıcı kısımlar yoktu ama Moondragon'ın ejderhasını da gördüğümüz aksiyon sahnesi gerçekten güzel çizilmiş. Çizer kısacası hala muhteşem, hala akıcı ve hala detaylı. Renklendirmeler de önceki sayı gibi hoş olmuş. Aksiyonda ve karakterlerdeki renkler öne çıkıyor ve hiçbir yanlışlık yok.

Seri bu sayıda biraz yavaşlasa da büyük karakter genişliğini iyi kullanmayı başarmış ve ileride gelecek olaylar hakkında ilginç fikirler vermiş. İleride daha büyük şeyler olacağı şimdiden belli. Hele her sayıda karakterler arttıkça daha da heyecanlanıyorum. Kim bilir belki bir sayıda yeniden ilkindeki gibi bir karakter genişliğine sahip oluruz.

Notum: 8.4

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.