Guardians of the Galaxy #3 İnceleme


Marvel'ın şu anki en önemli kozmik serilerinden biri olan Guardians of the Galaxy ilk iki sayısı ile hiç hayal kırıklığı yaratmadan bize istediğimiz şeyleri sundu. Güzel bir takım, güçlü bir hikaye ve enteresan olaylar. Her sayı bir yenilik katan sayı peki bu sayı boş durmuş mu?

Sayı aslında sadece bir önceki sayılarda başlayan hikayeleri ilerletiyor ve çok fazla bir şey yapmıyor. Hela ve Black Order, Thanos'un kafasını aramaya devam ederken yeni bir takım olan Dark Guardians of the Galaxy belirli bir kişinin yerinin bilgisini almaya çalışıyor. Bu kişi Gamora ve bilgiyi almaya çalıştıkları kişi ise seride görmek istediğim Nova.


İki sayı boyunca seride hep sevdiğim şeylerden bahsettim ve bu sayı ile biraz sevmediğim şeyler yüzeye çıkmaya başladı. Bunlar nefret ettiğim şeyler değil ama minik eksikler. İlk olarak seri tam olarak bir yere gitmiyor. Evet şaşırtıcı şeyler ve ilginç olaylar yaşanıyor ama bunlar hikayeyi çok yavaş ilerletiyor. Yine de birden fazla hikaye ilerleten bazı serilerden daha iyi başarıyor bu zor işi ama yine de başarılı olduğu söylenemez.

Diğer bir sıkıntılı bulduğum olay ise yeni Dark Guardians takımı. Takım havalı ona lafım yok ama hiçbirnin arasında bir ilişki yok. Sadece aynı hedef için ilerleyen birkaç karakter okuyoruz ve bunların çoğu ruhsuz. Starfox ve Ghost Rider'ın tek başlarına çok sahneleri var ama gerçekten bir takımlar gibi hissettiremiyorlar ana takımımızın aksine. Ana takım her sayı giderek bir araya gelmeye başlıyor ve sayıda ne kadar az görsek de eğlenceli anlar okuyoruz.


Hikaye ile ilgili son notum Donny Cates'in Nova yazışı. Gerçekten özlediğim cesur Nova'yı geri döndürmüş. Umarım seride daha çok görürüz çünkü çok güzel bir iş çıkarmış.

Geoff Shaw'ın çizimleri muhteşem olmaya devam ediyor. Her panel detaylı ve duygusal olmayı başarıyor. Bunun en büyük nedeni muhtemelen Cates'in de bir süre çizer okulunda olup Shaw ile arkadaşlık yapması. Çizer zihniyeti ile düşündüğü için çizere istediği şeyi söylemesi daha rahat oluyor.

Guardians serisi önceki sayılar gibi güçlü şeyler bulundurmasa da yine heyecanlı bir sayı yaşattı ve ileride gelecekleri baya merak etmemi sağladı. Umarım serideki olaylar yavaşça birbirine bağlanmaya başlar ve gerçekten istediğimiz olayları okuyabiliriz.

Notum: 8.3

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.