İlk Sayı Dedektifi: Meet the Skrulls


"İlk Sayı Dedektifi"ne hoş geldiniz. Bu yazı serisinde, yeni çıkan bir serinin ilk sayısına göz gezdireceğiz. Hikayesine ve çizimine bakmakla kalmayıp, devam edilip edilmeyeceğini ve serinin kimlere göre olduğundan da bahsedeceğiz. Buna bir inceleme değil de daha çok bir tavsiye yazısı olarak bakın. Bugün bakacağımız seri:

MEET THE SKRULLS!

Hikaye: İlk sayı dedektifindeki ilk Marvel serimiz olan Meet the Skrulls, Robbie Thompson tarafından yazılmış bir seri. Thompson daha önceden Spider-Man/Deadpool gibi işlere imza atmış birisi. Bu serilerde mizah daha yoğun olduğundan bu seriden de öyle bir ilk izlenim almıştım ama düşündüğümün aksine seri biraz daha karanlık bir hikayeye sahip. Hikayeden birazdan daha detaylı bahsedeceğim ama en kısa şekilde seri bir Skrull ailesinin dünyaya uyum sağlamasını anlatıyor.


Bu bir aile drama hikayesi. Dışlanmış birkaç insanın topluma ayak uydurmasını ve o toplumun bir parçası olmaya çalışmalarını okuyoruz. Tabi bu dışlananlar istilacı uzaylılar. Sayı boyunca bu karakterlerin neler yapmaya çalıştığını ve parçası oldukları planı öğrenmeye başlıyoruz. İlk sayı olarak aslında bulundukları ortamlara sadece yüzeysel bir bakış atıyoruz ve ileride daha fazla göreceğimizi düşünüyorum çünkü serinin sizi içine çekeceği tarafları burada. Karakterlerin yaşadıkları nerelere gidebilir diye düşünüyorsunuz.

Çizimler: Serinin çizimlerini Nico Henrichon ele alıyor. Kendisi daha önceden birkaç sayı Doctor Strange serisinde çizimleri üstlenmişti. Henrichon seriye doğal bir yön katarken ayrıca bu uzaylı görünüşlerine de önem vermiş. İnsan görünüşleri bile tuhaf gözükebiliyor. Herkesin sevebileceğini düşünmediğim bir çizim şekli ama alışınca hoş gözüküyor.


Devam Edilir Mi?: Eğer seri aşırı uzamazsa ve yaklaşık 12 sayı olursa kesinlikle devam edilmeli. İleride olacakları ve arkaplanda olanları merak edeceğinizden eminim ama bunlar çok uzarsa etkisinin düşeceğini düşünüyorum. Serinin uzunluğuna bağlı kısacası.

Kime Tavsiye Ederim?: İlk olarak kime tavsiye etmeyeceğimden bahsedeyim. Aksiyonlu ve komik bir seri bekliyorsanız uzak durun çünkü bu seri size göre değil. Bu bir aile draması ve olaylar diyaloglar üzerine kurulu. Bahsettiklerim ilginizi çektiyse bakın derim ayrıca eğer Vision serisini okuduysanız ve sevdiyseniz bir göz atın çünkü bazı benzerlikler olduğunu düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.