Justice League Odyssey #6 İnceleme

Justice League Odyssey #6 ile ilgili görsel sonucu

Justice League Odyssey sanrım DC'nin son zamanlarda tek bir arada tutamadığı seri olabilir. Her iki sayı çizer değişikliği dışında bu sefer bir yazar değişikliğine uğradı seri. Joshua Williamson artık seriden ayrıldı ve Dan Abnett yerini aldı. Peki bu seriyi nasıl etkilemiş?

Darkseid artık yeni Apokolips'i yaratma planını gerçekleştirmek için yeni adımlar atma halinde. İstediği parçaları teker teker toplamakta. Ana takımımız ise Starfire'ın gezegeni Tamaran'a ulaşmaya çalışmaktadır ama inerken Justice League Annual'da yaşanan önemli bir olay tarafından etkilenirler ve sert düşüş yaşarlar. Gördükleri ise biraz şaşırtıcıdır. Tamaran'ın yeni kraliçesi düşünmedikleri birisidir.


Hikaye olarak hala en büyük sıkıntı tam bir odağı olmaması. Karakterler bir yerden bir yere ne yaptıklarını bilmeden gidiyorlar. Seri şu an Darkseid'in planına yönelmiş durumda ama en az onun hikayesini görüyoruz. Ana takımın bulunduğu nokta bazen hiç ilgi çekmeyi başaramıyor. Yine de Tamaran'da neler olacağını merak ediyorum. Belki serinin başında Starfire hakkındaki ilgi çekici kısımlar yeniden karşımıza çıkar.

Hikaye biraz farklı hissettiriyor açıkçası ama bunun sebebi yazar değişikliğinden olabilir. Sanki Williamson'ın seri için özel bir planı vardı ve birden Dan Abnett gelip kendi planını oluşturmaya başladığını düşünüyorum. Ana noktasından uzaklaşmaya başlıyor ama çok sapmadığı sürece korkacağımı düşünmüyorum. Yazar seriye ortadan daldığı için oturması için biraz zaman vermemiz gerekiyor.


Sayıyla ilgili diğer bir beğendiğim şey ise diğer seriler ile olan bağlantısı. İçinde baya büyük bir konu bulunan serinin hiçbir şeyi etkilememesi ya da hiçbir şeyden etkilenmemesi başlangıçta hoşuma gitmiyordu ama bu sarı Justice League serisinde olan önemli bir olayın serideki çoğu kişiyi etkilemesini beğendim. Umarım gelecekte bu şekilde daha çok bağlantı görürüz.

Carmine Di Giandomenico seriyi çizmeye devam ediyor ve bir süre çizmeye daha devam edecek. Kendisi seride iki sayıdan daha fazla bulunan bir çizer olacak ve bu beni mutlu ediyor. Başarılı, sevdiğim bir çizer ve seride kalmasını daha iyi buluyorum. Çizim ve renklendirme her sayfanın parlamasını ve güzel gözükmesini sağlıyor. Gerçekten başarılı anlar ortaya çıkıyor.Bir Justice League Odyssey incelemesinin daha sonuna geldik. Umarım Dan Abnett bir sonraki sayıda istediği yere oturur ve yazdığı hikayenin tüm potansiyelini kullanabilir. Sonraki sayıda olacakları merak etmiyor değilim. Bakalım neler yaşanacak.

Notum: 7.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.