Mart 2019'da Gelecek Oyunlar


"Triple-A" oyun furyası Şubat ayından sonra Mart ayında da devam edecek. Yılın daha başında olmamıza rağmen yılın oyunu adayları birer birer piyasaya sürülüyor. İşte bizleri bu ay saatlerce ekran başına kilitleyecek liste;

>Dead or Alive 6 (PS4, Xbox One, PC) - 1 Mart

>Left Alive (PS4,PC) - 5 Mart

>Total War: Three Kingdoms (PC) - 7 Mart

>Devil May Cry 5 (PS4, Xbox One, PC) - 8 Mart


DmC: Devil May Cry reboot'unu saymazsak seriye verilmiş 10 yıllık aranın ardından çoğu oyuncunun Devil May Cry 5 için şüpheleri olduğu kesindir. Ancak şu ana kadar gelen oynanış görüntüleri ve bilgiler oldukça umut vadediyor. Özellikle oynanış ve görüntülerdeki akıcılık dikkat çekici düzeyde. Oyun piyasaya sürüldüğünde de bu fikirlerimin değişmemesini umuyorum. Şimdilik Dante, Nero ve seriye yeni katılan V'nin geleceği parlak. 

>Kirby's Extra Epic Yarn (3DS) - 8 Mart

>The Caligula Effect: Overdose (PS4, Switch, PC) - 12 Mart

>The Division 2 (PS4, Xbox One, PC) - 15 Mart


The Division birçok yönden başarılı bir oyundu. Grafik ve ses açısından etkileyici bir dünyası vardı ve bu dünya oyuncunun, oyunun atmosferine kapılmasını çok iyi sağlıyordu. Buna ek olarak yüksek bir yeniden oynanabilirlik seviyesine sahipti. Eğer Ubisoft ilk oyundaki siper alma mekanizmasındaki hataları düzeltip oyunun Dark Zone gibi multiplayer moduna ait ögelere birkaç ekleme yapabilirse serinin devam oyunu olacak The Division 2 ile de hedefi vuracaktır.

>One Piece: World Seeker (PS4, Xbox One, PC) - 15 Mart

>American Ninja Warrior Challenge (PS4, Xbox One, Switch) - 19 Mart

>Chocobo's Mystery Dungeon: Every Buddy (PS4, Switch) - 20 Mart

>The Sinking City (PS4, Xbox One, PC) - 21 Mart

>Sekiro: Shadows Die Twice (PS4, Xbox One, PC) - 22 Mart


From Software çoğu kişinin beklentisinin aksine Bloodborne 2'yi değil Japonya'nın iç savaş döneminde geçen Sekiro: Shadows Die Twice'ı açıklamıştı. Oyun bu yılın en beklediğim oyunları arasında yer alıyor. Bunun nedeni de stüdyonun elinden çıkan her oyunun, gerçekten kaliteli diyebileceğimiz kategoride olması ve bence bu oyun da bir istisna olmayacak. Şahsen oyun hakkında yapılan "Nioh çakması" gibi benzetmeleri de çok haksız buluyorum. Oyun hakkında hepimizin hemfikir olabileceği tek konu ise piyasaya sürüldüğünde ana karakterimizin bol bol öleceği.

>The Princess Guide (PS4, Switch) - 26 Mart

>Danganropa Trilogy (PS4) - 26 Mart

>The Walking Dead: The Final Season: Episode 4 (PS4, Xbox One, Switch, PC) - 26 Mart


Telltale'in kapanması çalışanları açısından talihsiz bir gelişme olsa da bazı bölümleri yarıda kalan oyunların devam etmeyecek olması oyuncuları aynı derecede üzmüştü. Belki de sonu en merak edilen oyunu olan The Walking Dead'in, serinin çizgi romanlarını yayınlayan Skybound Entertainment'ın alt şirketi olan Skybound Games tarafından devralınması oyuncular için sevindirici bir haber oldu. Devralınmasından kısa bir süre sonra da oyunun tamamlanması da diğer iyi bir yan oldu. Sonunda oyunun ilk bölümlerini oynayanlar hikayenin sonunu görebilecek.

>Final Fantasy VII (Xbox One, Switch) - 26 Mart


Aklınızda bulunsun bu Square Enix'in son birkaç yıldır üzerinde çalıştığı remake değil. Oyun 2015 yılında PS4'e gelmişti ve şimdi Xbox One ve Switch platformlarına çıkış yapacak.

>Yoshi's Crafted World (Switch) - 29 Mart

>Tropico 6 (PS4, Xbox One, PC) - 29 Mart

>Assassin's Creed III Remastered/Liberation Remastered (PS4, Xbox One, PC) - 29 Mart


Bir "Ezio Collection" değil ve ne yazık ki serinin, fabrikasyona geçiş oyunları olarak nitelendirdiğim oyunları. Remastered versiyonları henüz oynamamışlar açısından oyunları yüksek performansta oynama olanağı sunsa da oyunlar hakkında söylenecek fazla bir şey yok.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.