Marvel Mayıs 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!


CYCLOPS CHAMPIONS'A DÖNÜYOR

War of the Realms mayıs ayında gümbür gümbür devam ediyor. Artık tüm dünya işgal edilmiş durumda. Her ülke başka bir diyar tarafından işgal edildi ve Thor kayıp. Dünyayı korumak için geri kalan kahramanların hepsi takım olmalı. Champions #5'de ise takıma Cyclops geri dönüyor ama bu sefer olgun olan hali geliyor. Enteresan şeyler olacak gibi çünkü Cyclops'un genç hali Champions'ın kurucu üyelerindendi ama Cyclops bunları hatırlamıyor çünkü genç hali bunları yaparken olgun hali ölüydü ve genç hali zamanına dönerken hafızası silinmişti. Güzel muhabbetler olacağını düşünüyorum.

AV SONU

Yılın Spider-Man eventi "Hunted" mayıs ayında sonlanacak ve hikayenin sonlanması ile bir Spider-Man karakteri de muhtemelen ölecek. Tahminlerinizi yollamaya başlayabilirsiniz. Benimki Lizard veya onun oğlunun üzerine. Ayrıca hikaye başka serileri de etkileyecek. Kraven'ın hareketlerinin etkisi Captain America serisinde de hissedilecek.

TUHAF BİR TAKIM ÇALIŞMASI

Superior Spider-Man #6'da olaylar biraz tuhaflaşacak ve Doctor Strange seriye konuk olarak katılacak. Otto'nun yeni aşkı ele geçirilmiş olacak ve Strange ile birleşip onu kurtarması gerekecek. Yazar olayların "Kahramanlar dövüşür sonra takım olur" klişesinde ilerlemeyeceğine söz veriyor. Merak etmiyorum değil açıkçası.

COSMIC GHOST RIDER YENİ BİR GÜCE SAHİP Mİ OLUYOR?

Cosmic Ghost Rider Destroys the Marvel Universe serisinde enteresan olaylar yaşanmaya devam ediyor. Nisan ayında Spider-Man rolüne giren Ghost Rider Mayıs'ta X-Men'e katılacak. Xavier istemese de takıma girecek Frank Castle ayrıca ellerini Phoenix Force'a bulaştıracak. Karakter daha ne kadar güçlenebilirdi ki? Bakalım sayıda neler yaşanacak?

FROST DÖNÜYOR

Uncanny X-Men serisinde gerçekten ilginç olaylar yaşanacak. 17.sayıda X-Men kendilerinden birisini kaybedecek. Kim olduğu hakkında bir bilgi yok ama kapakta Cyclops ve Wolverine bir tabutun yanında. Birkaç ay bir X-Men üyesi ölmeden zaman geçmez zaten. 18.sayıda ise Emma Frost geri dönüyor. Kendisi en son X-Men Black mini serisinde Hellfire'ın başına geçip Siyah Kral'ı olmuştu. Acaba Emma ile Scott Summers'ın karşılaşması nasıl olacak?

Marvel'ın mayıs ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.