Nisan Ayında Gelecek Oyunlar


Bu ay gelecek oyunların ilk 3 ay çıkan oyunlara göre daha zayıf olduğunu düşünüyorum. Buna rağmen içlerinde oldukça beklenenler de yok değil. Mortal Kombat 11 ve Days Gone gibi ses getirecek oyunlar ayın sonuna doğru bizlerle buluşacak. Oyun eksikliğini kötü bir şeyden ziyade ilk 3 ay çıkan oyunları oynama fırsatı olarak görün.

>Bomber Crew: Complete Edition (PS4, Switch) - 2 Nisan

>Darksiders: Warmastered Edition (Switch) - 2 Nisan 

>Super Dragon Ball Heroes: World Mission (Switch, PC) - 5 Nisan

>Dangerous Driving (PS4, Xbox One) - 9 Nisan

>Neo Atlas 1469 (Switch) - 9 Nisan

>Shovel Knight Showdown (PS4, Xbox One, Switch, PC, Mac) - 9 Nisan


Yacht Club Games'in muhteşem 8-bit oyunu Shovel Knight'a multiplayer savaş modu olarak eklenecek Showdown'da oyuncular 16 oynanabilir karakterden birini seçerek isterlerse birbirlerine karşı isterlerse de yapay zekaya karşı savaşabilecekler. Ayrıca eklentide her karaktere özel hikaye modu da bulunuyor.

>Ace Attorney Trilogy (PS4, Xbox One, Switch, PC) - 9 Nisan

>Zanki Zero: Last Beginning (PS4, PC) - 9 Nisan

>Earth Defense Force: Iron Rain (PS4) - 11 Nisan

>Nintendo Labo: VR Kit (Switch) - 12 Nisan

>Konami Arcade Classics (PS4, Xbox One, Switch, PC) - 13 Nisan

>Annon 1800 (PC) - 16 Nisan

>Final Fantasy X/X-2 HD Remaster (Xbox One, Switch) - 16 Nisan

>Tanks Meet Zombies (Switch) - 16 Nisan

>Wasteland 2 (Switch) - 16 Nisan

>World War Z (PS4, Xbox One, PC) -16 Nisan

>Truberbrook (PS4, Xbox One, Switch) - 17 Nisan

>Cuphead (Switch) - 18 Nisan


2017'nin sevilen indie oyunu Cuphead, Switch'e geliyor. Oyunun görselleri oldukça etkileyici ve zorlu boss savaşlarıyla sizi uzun süre meşgul edeceğine şüphem yok.

>Our World Is Ended (PS4) - 19 Nisan

>Dragon's Dogma: Dark Arisen (Switch) - 23 Nisan

>Mortal Kombat 11 (PS4, Xbox One, Switch, PC) - 23 Nisan


Gelelim bu yılın en iyi dövüş oyunu adayına. Mortal Kombat muhtemelen dövüş oyunu denildiğinde aklınıza gelecek iki oyundan bir tanesidir ve bu ünü hak ediyor. Oyunun efsane statüsü ve serinin bir önceki oyunu olan Mortal Kombat X'in birçok açıdan oynayan herkes tarafından beğenilmesi yeni gelecek oyun üzerindeki beklentiyi kesinlikle arttırdı. Mortal Kombat X'in hikayesinin kaldığı yerden devam edeceği Mortal Kombat 11'in de genel olarak iyi bir izlenim bırakacağını düşünüyorum. Şu ana kadar gördüğümüz oynanış videoları, fragmanlar, karakter tasarımları ve geri dönüş yapan veya yeni eklenen karakterler gibi özellikler hep buna işaret ediyor.

>BoxBoy + BoxGirl (Switch) - 26 Nisan

>Days Gone (PS4) - 26 Nisan


Dürüst olmak gerekirse Days Gone ilk açıklandığında diğer PS4'e özel oyunlar olan The Last of Us Part 2 veya Ghost of Tsushima kadar dikkatimi çekmemişti. Bunun en büyük nedenini sıkça kullanılan kıyamet sonrası zombi teması olarak görüyorum. Oyunun gelen ilk oynanış görüntüleri de hiç umut verici değildi. FPS düşüşleri vardı ve oyunun dünyası üzerinde görsel açıdan fazlaca uğraşılması gerektiği açıktı. Ancak Days Gone için her şey eleştirmenlere yakın zamanda oynattığı oyun demosuyla düzelmeye başladı. Demo, eleştirmenler tarafından olumlu yorumlandı ve oyunun tam sürümünün böyle olması durumunda iyi bir oyunla karşılaşacağımız söylendi. Bununla birlikte oyunun ana karakteri olan Deacon'ın daha önce Battlestar Galactica, Star Wars: Clone Wars, Being Human gibi diziler ve neredeyse tüm Star Wars oyunlarında seslendirme sanatçısı veya oyuncu olarak yer alan Sam Witwer tarafından canlandırılması, oyunun hikayesinin oynanışından geri kalmayacağını düşündürtüyor.

>Super Meat Boy Forever (PS4, Xbox One, Switch, PC, iOS, Android) - 26 Nisan

>Final Fantasy XII: The Zodiac Age (Xbox One, Switch) - 30 Nisan

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.