Ölüm Tehditleri Mi?- Venom #11 İnceleme


Donny Cates'in şu anda Marvel'da bir diğer ilerlettiği seri olan Venom, enteresan bir şekilde devam ediyor. Sessiz, sakin ama acayip olaylar dönen hikaye yavaştan sonlara doğru gelirken heyecan artmaya başlıyor. Bakalım Donny Cates'e ölüm tehditleri yollanmasına sebep olan sayı nasıl olmuş?

Önceki sayı artık hastanelik hale dönen Eddie, yeniden Ultimate Reed Richards olan Maker'ın ellerine düşüyor. Eddie bir yandan simbiyottan ayrıltılmaya çalışırken bir yandan hayal dünyası diyebileceğimiz zihninde geçmişinden olaylar yaşıyor ve bazı parçaları birleştirmeye başlıyor. O sırada ise kardeşi olarak tanıtılan Dylan hakkında yeni şeyler öğreniyoruz.


Sayı aslında hikayenin geri kalanı ile aynı oranda iyilikte ama artık hikayenin bu yavaşlığından sıkıldım. O yüzden incelemenin sonunda vereceğim nottan aslında daha fazlasını hak ediyor sayı olarak ama artık hikayenin sonlarına geldiğimizi düşünürsek biraz sıkmadı değil. Hikayenin çoğu Venom'un geçmişinde olan bazı olayları retcon'lamak oldu. Bazı olayları değiştirdi yani. Bunları ise Eddie'nin zihninde ilgi çekici şekillerde yaptı. Hikaye sonunda Eddie ile simbiyot düzgün bir iletişime geçti ve hiç düşündüğüm gibi olmadı. Tamamen beklenmedik bir sayıydı.

İncelemenin başında yazara gelen ölüm tehditlerinden bahsettim ve bunlar muhtemelen Dylan ile alakalı açıklanan şeyle ilgili ama cidden ölüm tehdidi yollayacak kadar büyük mü? Evet büyük ama bize gösterilen kısmı değil. Asıl sinirlenmemiz gereken kısım gösterilmeyen kısım ama onu da daha bilmiyoruz. Yine de Cates'in karakterler ile yaptığı şeyler gerçekten güzel. Hem ilginç hem de şaşırtıcı olmayı başarıyor. Farklı ve yeni şeyler denemeye çalışıyor.


Sayıda yine Ryan Stegman çizer ve güzel bir iş çıkarmış ama burada daha çok gördüğümüz Joshua Cassara'nın çizimlerinden bahsetmek isterim. Kendisinin çizimlerini Eddie'nin zihnindeki kısımlarda görüyoruz ve hoşuma gitti açıkçası. Korkutucu, atmosfere uygun ve rahatsız edici. Kendisini daha önce bulunduğu Falcon serisinden hatırlıyorum ve orada da güzel bir iş çıkarmıştı. Muhtemelen bir süre görmeyeceğiz ama bir gün çizeri yeniden seride görmek isterim.

Dediğim gibi sayı muhtemelen birazdan vereceğim puandan daha fazlası hak ediyor hikaye, karakter ve çizim olarak ama artık hikayeden dolayı kaynaklanan bu yavaşlıktan biraz sıkıldığımdan daha az puan vereceğim. Yine de çok da düşük değil. Sonraki sayı sanırım hikayenin son sayısı ve artık yavaştan Carnage'a bağlanacak. Aynı zamanda bir sonraki sayıdan sonra bir süre War of the Realms ara sayısı okuyacağız. Bakalım onda neler olacak?

Notum: 7.8

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.