Savaşın Safağında- Thor #11 İnceleme


Diyarların Savaşının artık hiç olmadığı kadar yakın olduğu bu zamanda Thor serisi daha önceden de bahsettiğim gibi tek hikayelik sayılarla ilerlemeye devam ediyor. Bunlar bazen işe yarayabiliyor ve bayılarak okuyabiliyorum. Bazıları ise gerçekten tie-in gibi hissettiriyor ve okurken sıkılıyorum. Bu sayı iki tarafa da giriyor aslında.

Hikaye hakkında konuşmak bu sayı için biraz daha zor. Nedeni ise birden fazla ve çok kısa hikaye parçaları olması. Sayı Thor ve annesi Freya'nın ilişkisinden bahsederek başlıyor ki önceki sayıya güzel bir paralel. Daha sonra sayının ana karakterinin Freya olacağını düşünüyorsunuz ve birden gereksiz yere geleceğe gidiyoruz bir sayfalığına. Ardından yine Freya sonra bir sayfalığına Jane Foster. Tüm sayı böyle ilerliyor.


Sayı sizi gerçekten savaşa hazırlıyor aslında. Bu savaşın olacağı günün sabahını ele alıyor sayı. Tamam güzel hazırlanmış ama sayı çok dağınık. Ana odağı olan Freya kısımları gerçekten ilginç ve biraz daha üzerine gidilse çok seveceğim bir şey olurdu. Hele önceki sayının odağı Odin olunca bu sayıdaki Freya kısımları daha ilgi çekiciydi ama o kadar savaşa hazırlayan şey vardı ki. Bir sayfalık gereksiz kısımlar vardı.

Dediğim gibi sayının yarısı aslında güzel. Hatta o tek sayfalık kısımlardan Jane Foster'ın bulunduğu yer bile güzel ama dediğim gibi bir yerden başka bir yere geçme okuyucuyu sayıdan uzaklaştırıyor. Sadece bu sayfalardan dolayı bu tek sayılık bir hikayeden bir tie-in'e dönüşüyor.


Sayının çizeri Lee Garbett. Artık Del Mundo'yu o kadar görmeye alıştık ki farklı bir çizer görünce şaşırdım. Çizimleri beğendim aslında. Seriye farklı bir hava katmış ve karakterlerin duyguları güzel bir şekilde verilmiş. Del Mundo'nun yaratıcı yapısı bu sayfalar da olmasa da yine hoş sayfalar bulunmakta.

Evet yolculuk artık tamamlandı. Gelecek hafta War of the Realms geliyor ve neredeyse her seri bir tie in olacak. Tabii ki Thor serisi de buna dahil. Ne kadar tie-in okumayı ve incelemeyi çok sevemesem de War of the Realms'ın en önemli karakterlerinden biri olan kişinin serini okumaya devam etmem gerekiyor gibi hissediyorum. Artık zamanı geldi. Savaşta görüşürüz.

Notum: 7.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.