Sen Kimsin? | Marvel'ın Yeni Kahramanları "Eternals"


 

Yazanlar: Furkan Dayan, Ali Eren.


5 Kasım günü vizyona girecek olan film, aslında MCU'nun 4. fazının başlangıcı olacak. Biliyorsunuz ki 3. faz, Spider-Man: Far From Home filmi ile bitmişti. Avengers: Endgmae filmi ile MCU'nun nasıl ve hangi karakterle devam edeceği merak konusuyken Eternals filmi bu sorulara cevap olacak gibi duruyor. Kadrosunda Angelina Jolie, Rickard Madden, Kit Harington gibi isimleri barındıran film hakkında neler biliyoruz? Gelin inceleyelim.  


  Kimdir veya nedir bu "Eternals"?


  Jack Kirby'nin Marvel'a kattığı birçok ayrıntıdan biri olan “The Eternals”, Marvel'in Tanrımsı varlıkları Celestials ırkının Dünya gezegeninin minnoş sakinleri insan ırkı üzerinde insanlara kozmik güç kazandıracak birtakım deneyler yapıp gözlemlediler. Bu deneyler sonucu iki ırk ortaya çıktı:


 Eternals ve Deviants.

  

Aynı genden olmalarına rağmen birbiriyle harmoni oluşturmayan, aksine zıtlık oluşturan bu iki ekibin kutuplaştığı noktalar savaş ve barış denilebilir. Eternals işlere olumlu bakan tarafken, Thanos'un da bir mensubu olduğu Deviants daha çok kaos yanlısı taraftır. Eternals'a Celestials tarafından verilen görev, Dünya gezegenini Deviants'tan korumaktır.


  Belki de birçoğumuzun adını ilk defa duyduğu bu kahramanların özellikleri neler? Ve ekip kimden oluşuyor?


  Eternals ırkı 5 nesil ebedilerden oluşmakta ve bizim filmde göreceğimiz karakterler:
- Birinci Nesil Ebediler: -
- İkinci Nesil Ebediler Zuras, Forgotten One
- Üçüncü Nesil Ebediler: Thena, Ikaris, Ajak, Phastos
- Dördüncü Nesil Ebediler: Sersi, Kingo, Druig, Makkari
- Beşinci Nesil Ebediler: Sprite

ThenaForgotten One
Sprite


Ajak


Phastos


Kingo


DruigMakkari  Bir çoğumuza yabancı gelebilecek bu karakterleri umarız Marvel en iyi şekilde açıklar. Şimdi gelelim bu karakterlerimizin özelliklerine.

  Asırlar boyu yaşayan karakterlerimizin 5 nesil ebedilere ayrılma sebebi tahmin edileceği üzerine yaşlarını temsil ediyor.
 
 Asırlar boyu yaşayan karakterlerimizin vücutları hem hastalıklara karşı dirençli hem de yorulma belirtilerine sahip değiller. Ellerinde veya gözlerinden patlamalar çıkarabilen, ışınlanabilen, uçabilen, illüzyon üreten bu ırkımız kısaca inanılmaz derece güçlü.
 
  Bu ebediler bir özellik için yoğunlaşıp, bu özelliğini diğerlerinden daha iyi şekilde de kullanabiliyor. Filmde de zaten bu tarz olayları göreceğiz.
      

    Eternals filminin gelmesi belki de X-Men ve F4 ekibinin gelmesine vesile olabilir çünkü bu filmle birlikte MCU'nun uzak geçmişine göz atacağız. İlk defa mutant kelimesini duyacağımız film de kendisi olabilir. E madem bu karakterler asırlardır yaşıyor neden hiçbir olaya müdahale etmediler derseniz bu sorunun da cevabını filmde göreceğiz. Ayrıca filmde Thanos hakkında muhabbetler döneceği kesin. çünkü çizgi romanlarda da Thanos ile mazileri var.

  Her neyse yazıyı uzatarak sizleri daha fazla sıkmak istemiyorum. Eternals hakkında kısaca bilgileri vermeye çalıştım. Film puanları düşük de olsa şans verilmesi gereken filmlerden. 4. fazın başlangıcı ve belki de yeni bir çağın ilk halkası olabilir.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.