Star Wars Filmlerinde Gördüğümüz En İyi 10 Işın Kılıcı Düellosu!

Star Wars filmlerinin benim gibi hayranıysanız filmlerde ki ışın kılıcı düellolarına bayılırsınız. Ben de sizler için en iyi 10 ışın kılıcı düellosunu sıraladım (Not: Sıralamada 1.nin 10.dan bir üstlünlüğü bulunmuyor.)

10. Kylo Ren ve Rey Praetorian Gardiyanlarına Karşı!

I know what ı have to do.
Şüphesiz ki Last Jedi'nin tek muhteşem sahnesiydi. Rey ve Kylo Ren'in savaş kareografisi o kadar iyi yapılmış ki bu sahneyi izlerken nefesiniz kesiliyor. Bunu yeni üçlemede kimse söylemedi ama bu sahne bana Obi Wan ve Qui Gon Jinn Darth Maul'a Karşı sahnesini anımsattı.

9. Obi Wan Kenobi General Grievous'a karşı!

Hello There
Obi Wan'ın Hello There diyerek Grievous'a kafa tuttuğu bu sahneyi nasıl unutabiliriz ki. Obi Wan'ın gerçekten usta bir şekilde Grievous'la ışın kılıcı düellosu yaptığı bu sahne prequel 3'lemesinini en iyi 10 sahnesine rahatlıkla girer.

8.Yoda Emperor Palpatine'e Karşı!


I hear a new apprentice you have, Emperor or, should ı call you, Darth Sidious ?
Bir CGI karaktere karşı rol yapmanın zaten zor olduğunu biliyoruz peki onunla savaşmak ? bundan iki kat daha zor olurdu fakat Ian McDiarmid bu zorluğun üstesinden gelerek Yoda ile bir düelloya girişti. Hareketli bir ortamda kameraya bazı yerlerde keserek müthiş bir düello sahnesi izlememizi sağlayan bu filme teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

7. Anakin Skywalker ve Obi Wan Kenobi Count Dooku'ya Karşı!

You Won't Get Away This Time, Dooku
Bu sahnenin tek kötü yanı düellonun yarısında Obi Wan'ın sıkıştığı için devam edememesi onun dışında Anakin'in karakter gelişimi için büyük bir sahne olduğunu belirtmek gerek ayrıca şunu da söylemeden geçemeyeceğim "DO IT"

6. Yoda Count Dooku'ya Karşı!

 I have powerful than any jedi. Even you.
Yoda'ın ilk savaş sahnesinin yanı sıra bu kadar güçlü bir Jedi nasıl savaşır onu da bu düelloda öğreniyoruz. Count Dooku'nun kullandığı gücü bile geri çevirebilen bir güce sahip Yoda. Biraz yavaş bir düello olsa da iyi olduğu bu gerçeği değiştirmiyor.

5. Ben Kenobi Darth Vader'a Karşı!

If you strike me down I shall become more powerful than you can possibly imagine
Uzun zaman sonra Mustafar'da ki düellolarından sonra tekrardan karşılaşan Obi Wan ve Anakin bu sefer son düellosunu gerçekleştiriyor fakat kazanan bu sefer Anakin oluyor. Duygusal olarak aşırı vurucu olan bu sahneyi özellikle hayranlar gözlerinden 1 yaş akıtarak izler.

4. Obi Wan Kenobi Jango Fett'e Karşı!

Oh, Not Good
Koskoca Jedi'yı aşağı almayı başaran Jango Fett'in bu düellosu hem heyecanlı hemde aksiyonlu. Işın kılıcı'na karşı bir kelle avcısı çok adil olmasa da Jango Fett bunun da üstesinden gelmeye başarıyor.

3. Luke Skywalker Darth Vader'a Karşı!

 Luke, I'm Your Father.
Şüphesiz ki Star Wars tarihinde ki en iyi ve üzücü sahne olabilir. Diğer savaşlar gibi çok şatafatlı değil ama duygusal anlamda çok iyi bir düello. Luke Skywalker ve Darth Vader'ında ilk düellosudur.

2. Obi Wan Kenobi ve Qui Gon Jinn Darth Maul'a Karşı!

We will handle this
Star Wars tarihinde ki en havalı ışın kılıcı düellosu bu olabilir. Savaş kareografisi olarak da şu an ki bir çok filme taş çıkartacak şekilde sağlam bir kareografisi bulunuyor.

1. Obi Wan Kenobi Anakin Skywalker/Darth Vader'a Karşı!

 You were my brother, Anakin. I loved you.
Star Wars tarihinde ki en duygusal ve en uzun ışın kılıcı düellosudur. Star Wars hayranlarını hüngür hüngür ağlatan ve Anakin'e zaman zaman sinir olmamızı sağlayan müthiş bir düellodur.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.