Avengers: Endgame Spoiler'sız İnceleme

avengers endgame ile ilgili görsel sonucu

Bu incelemeye nasıl başlayabileceğimi bilmiyorum. 11 yıl önce ilk Iron Man filmi çıktığında daha çok gençtim ve o filmin hiç buralara geleceğini düşünmemiştim. Şimdi ise o film üzerinden 21 film geçti. Tüm o izlediğimiz ve konuşarak saatlerimizi harcadığımız filmlerin hepsi buraya bağlanıyor. Sanırım en iyisini sona saklamışlar.

Geçtiğimiz yıl Infinity War bizi asılı bırakmıştı ve 1 yıl boyunca bu film için beklentimizi arttırmayı beklemişti. Spoiler vermeden bu filmin hikayesinden çok kısa bahsetmek isterim açıkçası. Önceki filmin yıkıcı sonuçlarından sonra kahramanlarımız artık yorgun ve kafaları karışık durumda. Bu filmde de onların bu olaylardan nasıl etkilendiğini ve ne yapmaya çalıştıklarını izliyoruz. Daha fazla detay vermek istemiyorum hikayeden çünkü buradan sonrası tehlikeli bir bölge. Hikaye gerçekten güzel ve 3 saat olduğunu hiç hissettirmiyor. Evet can sıkıcı bazı anlar ve hatalar var ama yine de sizi tatmin ediyor ve epik bir film sunuyor.

Endgame'e tam olarak bir film diyebileceğimi düşünmüyorum. Bu koca evrende önemli bir parça ve bir eventin devamı niteliği taşıyor. Endgame aslında bize yazılmış bir mektup. Teşekkür mektubu. 11 yıl boyunca Marvel'ın tüm filmlerini izlediğimiz için yapılmış bir teşekkür mektubu. Eğer MCU'yu seviyorsanız ve takip ediyorsanız her saniyesi önemli olan bu 3 saatlik film tamamen sizi mutlu edecek sahnelerle dolu. Yönetmenler ve senaristler istediğimiz her şeyi yapmaya çalışmış ve bunları küçük anlarla başarıyorlar.

İlgili resim

Endgame'in bir diğer başardığı şey ise karakterler. Her karakter çok iyi yansıtılmış be gelişimleri film içim başarılı şekilde yapılmış. Sevdiğiniz o karakterleri yeniden bir arada görüyorsunuz ve bu sizin yüzünde bir gülücük konduruyor. Evet bazı karakterler diğerleri kadar ekran zamanına sahip değil ama bu Infinity War'da da yaşanan bir şeydi. Orada nasıl çok fazla karakter olduğundan bu durum yaşanıyorsa burada da odağın ana takımda olmasından kaynaklanıyor.

Bu filmde istediğiniz her şey olduğunu düşünüyorum. Aksiyon var hem de çok başarılı, duygusallık var, bazen fazla olsa da komedi var, güzel kalite anları var. Bunların üstü de güzel efektler ve müzikler ile kaplanmış. Ayrıca bu filme kesinlikle IMAX'de gitmenizi öneririm. Tüm film ona özel kameralarla çekilmiş ve çok güzel gözüküyor.

avengers endgame ile ilgili görsel sonucu

Sonuca gelirsek Avengers: Endgame, Marvel'ın büyük Infinity Saga'sına güzel ve tatmin edici bir son getirdi. MCU'nun devamında neler göreceğimizi çok merak ediyorum.

Notum: 8.3

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.