The Amazing Spider-Man #19.HU Ve #20 İnceleme


The Amazing Spider-Man #19.HU

The Amazing Spider-Man # 19.HU, Lizard hayranları için önemli bir sayı. Chris Bachalo'nun Lizard’a karşı yaptığı çizim beni çok etkiledi. Dinozor görünümlü bir karakter olarak gösterilen Connors'a daha fazla timsah hissi veriyor. Bachalo onu tehditkar, kırmızı gözleri olan bir iguana gibi çiziyor.


Nick Spencer bu .HU sayılarında güzel şeyler yapıyor. Ana hikaye boyunca onlara duygusal bir bakış sağlıyor. Lizard'ın büyüleyici bir şekilde trajik tarihi ustalıkla iç monolog aracılığıyla misyonuna dokunmuş. Haklılık yoluyla yaşam tarzlarını kucaklayan birçok kötüden farklı olarak, Lizard gerçekten suçluluk duygusuyla, kendinden nefret ediyor. Bundan sonra hangi karakterin “.HU” sayısını aldığını görmek için sabırsızlanıyorum.

The Amazing Spider-Man #20


20.sayı Lizard'ın 19.HU'da bıraktığı arc'ı iyi ele alıyor. Black Ant'ın karakteri de sayıda biraz büyüyor. Bu sorun aynı zamanda Balck Cat için önemli. Superior Spider-Man'deki büyük yükselişinden bu yana sersemlemiş bir karakter. Bu serinin en dikkat çeken noktalarından biri, Felicia Hardy'nin tekrar temellerine dönüp tekrar parlamayı öğrenmesiydi. Aynı zamanda 16. sayıdan beri Kraven'le hayatta kalan oğlu arasındaki dinamikten gerçekten faydalanan ilk sayı. Ramos'un abartılı anatomisi zaman zaman sinir bozucu olabilir, ancak bu hikaye aynı zamanda bir çizer olarak da güçlü bir rol oynuyor. Ramos, hikayenin baskıcı tonunu ve insan ile insanlık dışı canavarlar arasındaki çatışmayı yakalıyor. Lizard'a olan ilgisi, özellikle Amazing Spider-Man # 19.HU'daki Chris Bachalo'yla bile rekabet edebiliyor. En büyük sorun ise Ramos'un Kraven ve oğlu arasında yeterince ayrım yapamamasıdır. Kıyafetlerinden ayrı olarak, pratikte birbirleriyle aynı görünüyorlardı.


 Aşırı derecede durgun ve bunaltıcı bir ilk yarının ardından, "Hunted" nihayet potansiyelini karşılıyor.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.