Venom #12 İncelemeVenom serisi güçlü bir başlangıç yapmışken bu hikaye hakkında karışık duygulara sahip olduğumu belli etmiştim. Duygusal, güçlü ve karakter odaklı olsa da aksiyon bulundurmayan sessiz bir hikaye olduğunu söyledim ama artık sonuca geldik. Sessiz hikayenin sonuna ulaşmış olduk. Peki sayı hikayeye oranla nasıl olmuş?

Bir önceki sayıda artık Eddie Brock'un bunca zamandır üvey kardeşi olarak düşündüğü kişinin oğlu olduğunu öğrenmiştik. Tabi bunları öğrenirken Eddie, Maker tarafından yakalanmış ve simbiyotundan ayırılmaya çalışıyordu. Bu sayı Eddie'nin oğlu hakkındaki gerçekleri öğrenmekle kalmıyoruz ama aynı zamanda Eddie ile simbiyotu arasındaki bağın ne kadar çözüldüğünü görüyoruz. Hatta belki o kadar çözülmüştür ki Venom artık yoktur.


Bu sayı hakkında söyleyebileceğim gerçekten güzel şeyler var. Önceki hikayeden daha çok karakter odaklı ve daha derin. Eddie'nin babası bile güzel bir derinliğe sahip. Eddie ile simbiyot arasındaki ilişki de her zamanki gibi güçlü işlenmiş. Her şey çok başarılı şekilde yazılmış ve yerli yerinde ama bir sorun var. Sayı başlangıçta bahsettiğim karışık duyguları devam ettiriyor ve o yüzden hikaye benim için güçsüz bir son yapıyor.

Bu tamamen bir hazırlık hikayesiydi o yüzden çok da güçlü bir etki bırakmasını beklemiyordum ama önemli şeyler bulundurup bu kadar sessiz ilerlemesi hoşuma gitmedi. Yazın Absolute Carnage hikayesi başlayacak ve bu hikaye çoğunlukla ona hazırlık yapıyordu. Sorularımız cevaplanmıyor ve bir süre de cevaplanmayacak. Nedeni ise Marvel yine yapacağını yaptı ve her seriyi War of the Realms tie-in yapmaya çalıştı. Bu seride de olacak olması Cates'in planlarını bir süreliğine askıya alacak ve bu beni biraz üzüyor.


Bir önceki sayıda sadece Eddie'nin zihninde olanları çizen Joshua Cassara bu sefer tüm sayıyı çiziyor ve bu karanlık olayların yaşandığı atmosferi güzel yaratmış. Yine de bazı panellerde karakterlerin duruşları tuhaf gözüküyor. Cassara'yı seride yine görmek isterim ama o zaman elinde daha fazla malzeme olursa daha güzel olur.

Venom serisinde ikinci büyük hikayenin sonuna geldik. Umarım ki War of the Realms'den sonra olacak hikayede Cates tempoyu biraz daha toparlar ve ilk hikayedeki heyecanı yaşatmayı başarır. Ne hikaye ne de sayı kötü değildi hatta yeterince güzeldi ama ilk hikayeden sonra biraz beklentimizi fazla mı arttırdık ne?

Notum: 7.8

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.