War of the Realms #1 İnceleme


Başarılı bir event yapmak için birkaç önemli şeye ihtiyacı vardır. Güzel ve uzun süredir hazırlanan bir temeli olmalı, ilk sayıdan sizi içine çekebilmeli, riskleri ve gerçek sonuçları olmalıdır. Marvel'ın bunları son zamanlarda çok başarılı yaptığını söyleyemem. Şimdi ise Marvel'ın bu yazın büyük eventi ile karşınızdayız. Peki bu event yukarıda bahsettiğim şeyleri başarabilmiş mi?

Bu siteye katıldığımdan beri Thor inceliyorum. 700.sayı ile başladım ve oradan devam ettim bugüne kadar ve tüm o sayılarda bu eventin temellerinin atılışını gördüm. Tabi bu hikayenin temelleri baya önceden atılmaya başlanmıştı ve onlara buradan ulaşabilirsiniz. Bu dediklerim başta iyi bir eventin sahip olması gerekenlerden ilkini işaretliyor. Artık Marvel'ın son zamanlardaki en büyük savaşlarından birinin zamanı geldi. Diyarların Savaşı başladı.


Sayı hiç beklemeden başlıyor ve sizi içine çekiyor. Şu ana kadar tüm hazırlıklar yapıldığından sadece biraz anlatıp direk ana hikayeye geçmelerini çok beğendim. Hiç kimse bu savaşa hazır olmadığından her şey birden olmaya başlıyor. Tüm karakterler başarılı bir şekilde yazılmış ve herkesin güzel anları var. Tabi hikayenin içeriğinden dolayı bazı karakterler daha öne çıkıyor ama diğer karakterlere de yeterli panel verildiğini düşünüyorum.

Onun dışında akış güzel, aksiyon muhteşem ve Aaron'ın yazımı her zamanki gibi başarılı. Şimdi 
sevmediğim birkaç minik şeyden bahsetmek isterim. İlk olarak eğer bu ana kadar olan olayları bilmiyorsanız kötü karakterin motivasyonunu biraz belirsiz bulacaksınız (tabi yazımızı okumadıysanız). Diğer bir şey ise aslında tam bir eksi değil ama daha çok sinir bozucu bir durum. Seri için çıkarılan birçok ara sayı var ve çoğunu okuyacağımı düşünmüyorum. Aslında bu savaşın büyüklüğünü göstermek için iyi bir yol ama daha ucuz bir yol olamaz mıydı?


Russel Dauterman'ın çizimi Matthew Wilson'ın renklendirmesi olağanüstü olmuş. Her panele gösterilen detay gerçekten şaşırtıcı. Hepsi birbirinden detaylı. İki sayfaya yayılan paneller muazzam gözüküyor. Aksiyonu ise daha başarılı bir hale getirmiş çizim. Bu ikili Aaron ile Thor serilerinin çok öncesinden beri yakından çalışıyor ve bence o birlikteliğin buraya kadar gelmesi ne kadar iyi bir takım olduklarını gösteriyor.

War of the Realms başarılı bir şekilde başladı. Güzel yazılmış, eğlenceli ve bol aksiyonlu bir hikaye olacak gibi ve böyle giderse belki de en başta bahsettiğim güzel event için gereken her şeye sahip olabilir. Umarım bir sonraki sayılar da böyle olur.

Notum: 9.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.