Young Justice #3 İnceleme - Güzel Bir Kavuşma

Günümüz DC fanlarına sorsanız çoğu Superman'i pek sevmediğini söyler. Ki doğru, ben de pek Superman hayranı değilim, çünkü fazla mükemmel bir karakter ve hep göz önünde (Hem gerçek hayatta hem de DC evreni içinde) ve bu beni biraz ondan soğutmuştur. Ama Superboy/Conner Kent/Kon-El bambaşka bir hikaye.


Hikaye: Ana hikayemiz direk olarak 1. sayının bıraktığı yerden başlıyor. Conner ve Bart, uzun süre sonra kavuşmuş iki dost. Ne güzel bir sahne. Ta ki kabadayılar yanlarına gelene kadar. Tamam Bart'ın yanında bir Super karakter olması tabi ki ona bir rahatlık veriyor ama aşırıya kaçılmış gibi. Bendis'in ufak sürprizi de Conner'ın karakter gelişimini büyük bir şekilde değiştirecek. Ama sırası mıydı ki? (Okuduğunuzda anlarsınız. Aşağıdaki Bart gibi.) Ana hikayede sürprizleri bozmadan sadece bunları yazabilirim.
Bu sayının arka plan hikayesi benim en merak ettiğimdi ama maalesef umduğumu bulamadım. Hayır hikaye kötü değil ama beklediğim kadar cevap bulmamak beni biraz üzdü. Bendis'in her yeni yazarın eline aldığı karakter gibi Conner'a arka planda yeni bir statü vermesi kaçınılmazdı ama beklentinin yüksek olduğu bir sayıda DC'nin karakter havuzundan da yararlanmıyor. Bendis'in bu arka plan hikayelerini yazarken, bunları sanki karakterlerin kendi serilerinde 1. sayıyı yazıyormuş gibi yapması yeni okuyucular için oldukça etkili olabilir ama bu karakterleri daha önceden takip edenlerin beklentisini karşılar mı tartışılır. Siz Conner arka plan hikayesinden çok keyif almış olabilirsiniz ama bu karakteri önceden de okumuş ve hikayesini beklemiş biri olarak beklentim daha fazlaydı.Çizim: Pat Gleason yine az sayfa çizmesine rağmen kalitesini ortaya koyuyor. Özellikle Conner ve Bart'ın bir araya gelmesi, bu ikilinin New 52 öncesi hikayelerini okumuşlar için çok özel hissettirmiştir.
Viktor Bogdanovic özellikler Rebirth'den sonra göz önüne gelen bir çizer olmuştu. Onu belki de en öne çıkan New Super-Man ya da Oz Effect'den hatırlayabilirsiniz. Capullo tarzına yakın gezdiği son dönemlere nazaran daha açık tonlu bir çizimi olmuş. Belki yeterli zamanı olmadı ya da böyle bir ton istendi ama daha iyisi olabilirdi demeden edemiyorum.

Notlar: Conner, Bart anlıyorum şu an biraz duygusalsınız ve kötü adamlar ile olan açılış konuşmanız var ama gökyüzünde KANATLI BİR AT VE BİR ARABA çarpıştı (ki tüm arkadaşlarınız orada.). Gördünüz değil mi? Cidden mi?


Sonuç: Superboy sayısı 1 soru cevaplayıp 10 soru oluşturdu. Ve günümüz hikayesi için yavaş bir sayı oldu. Young Justice'in planlı bir yere gittiği kesinlikle belli ama aylık bir seri olduğunu hatırlayıp sayılardaki gelişmeleri arttırması gerek. Arka plan hikayeleri devam edecek ama ANA hikayeye de odaklanmak gerek.

7,5/10

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.