Daredevil #4 İnceleme


Polisler tarafından yakalanmış, Dedektif Cole tarafından dövülmüş ve daha ne kadar kötü olabilir derken Punisher tarafından yakalanmış Matt Murdock, Daredevil olarak artık çok dip bir noktada. Chip Zdarsky ise bunu güçlü bir şekilde göstermeye devam ediyor. Bu sayıda da o konu biraz daha işlenmiş. Artık aranan ve dipte olan bir karakterimiz var ve bu sayıda o durumları zaten birçok kez yaşamış ama yaşarken hiçbir şey hissetmemiş bir karakter var; Punisher.

İki karakterin güzel bir karşılaştırması bulunuyor sayıda. Yaptığı bir suç yüzünden aranan ve bu suçu kabullenmek istemeyen birisi var çünkü kabullenirse Punisher gibi olacağından korkuyor. Bir ahlaki değer karşılaştırması var. İki karakterinde adam öldürme hakkında düşüncelerini okuyoruz. Karakterlerin birbirlerine olan bakış açıları da çok iyi gösterilmiş.


Punisher ile Daredevil çoğunlukla iyi geçinmeyen karakterler ve bu sayıda bir kez daha bu gösterilmiş hatta sınırına kadar sürüklenmiş. Artık Daredevil'ın biraz daha sert takıldığı bu zamanlarda yumruklarını ve sözlerini arkada tutmuyor. Karakterin yazımı bu sayı gerçekten muhteşem olmuş. Tüylerimi diken diken eden bir sürü söz var sayıda.

Sayının çoğu aslında bu ahlaki değerler üzerine kurulu ve bundan dolayı çok şey yaşanmıyor sayıda ama bu konu çok iyi işlendiğinden bir şey yaşanmamasına laf etmeyeceğim. Ayrıca bu konunun birçok kez işlendiğini daha önce gördük ama sanırım hiç bu kadar iyi yazıldığını görmemiştim. Yazar aksiyonu da işin içine güzelce katarak bu konuyu etkileyici bir şekilde anlatmış.


Bu sayıda çatıdan çatıya atlamalar, sokaklarda koşuşturmalar yok. Bu sefer bir metro yanı var ve bu kapalı alan atmosferi ile güzelce sağlanmış. Renklendirme buna baya bir katkı sağlıyor. Daha karanlık renkler kullanılmış ve temaları çok güzel desteklemiş. Kırmızı ve beyaz çok güzel kullanılmış. Ayrıca çizimdeki detaylandırma ve bu yazıya koymak istediğim bir sürü öne çıkan panel bu sayıyı zevkle okumamı sağladı.

Daredevil 4.sayısı ile seriye yine güzel bir eklenti oldu. Çok da bir şey olmamış ve daha önce okuduğumuz konuları yeniden ortaya koymuş olabilir ama bunları yazım ve çizim ile çok güzel kapatmış. Hikayenin bir sonraki sayı ile nasıl kapanacağını baya merak ediyorum.


Notum: 9.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.