DC Temmuz 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

WHITE KNIGHT GERİ DÖNÜYOR

Batman: White Knight, DC'nin son yıllarda yayınladığı en başarılı alternatif evren hikayesiydi. Batman karanlık bir yola sürüklenmişti ve ana karakterimiz Joker'di. Temmuz ayında ise Batman "Curse of the White Knigt" hikayesi ile geri dönüyor. Joker artık tam zamanlı kötü karakter olmaya geri döndü ama Gotham City'de yeni ve gizemli bir karakter var. Azreal! Açıkçası bu evrenin Azreal'inin nasıl kullanacağını merak ediyorum.

GAZETECİLER İŞ BAŞINA 

Daha önceki aylarda da muhtemelen bahsetmişimdir ama Lois Lane ve Jimmy Olsen serileri temmuz ayında çizgi roman dükkanlarında yerini alacak. Greg Rucka'nın yazacağı Lois Lane serisi hakkında çok bir bilgimiz yok ama daha çok bir dedektiflik hikayesi olacak. Hawkeye'ın eski ve başarılı yazarı Matt Fraction'dan gelecek Jimmy Olsen serisi ise bolca ölüm, yıkım ve kaplumbağa içerecek. Metropolis'de başlayacak ve Gotham City'de bitecek bir hikaye olacak. Açıklamanın sonunda ise Jimmy'yi öldürecekleri yazıyor. İlginç.

BANE'İN ŞEHRİ BAŞLASIN

Tom King, Batman serisine başladığında bir planı vardı. 100 sayılık bir seri yapmak. Tabi araya crossover'lar girdi o yüzden 100'ü geçecek ama ana hikaye 100 sayıyı kaplıyor. 75.sayı ile başlayacak ve baya uzun süre devam edecek "City of Bane" hikayesi önceki tüm hikayeleri birbirine bağlayacak. Batman'in kayıp olduğu ve Bane'in şehri ele geçirdiği hikaye umarım serinin geri kalanına göre daha başarılı olur.

LEX LUTHOR HER YERDE

Sanırım temmuz ayının en ilgi çekici olaylarından biri neredeyse her serinin açıklamasının sonunda ek bir parça olması. O parçada ise Lex Luthor o serinin karakterlerine ve düşmanlarına ona katılmak için bir teklif veriyor. Bu karakterlerde Catwoman ve Red Hood gibi kahramanlar da dahil. Peki bunların anlamı ne? Tabii ki de Scott Snyder'ın bu yılın sonlarına doğru başlayacağı büyük Justice-Doom War hikayesinin temelleri. Bu temellerin her seride atılmaya çalışıyor olması savaşın çapını gösterecek gibi.

BAYKUŞLAR YENİDEN İŞ BAŞINDA

Nightwing'in hala hafızasına yeniden sahip olmadığı temmuz ayında seriye özlediğimiz bir düşman geliyor. Talonlar. Geçmişleri New 52'nun başına kadar giden karakterlerle ilgili ilginç durumlar yaşanacak ama olay şu ki Dick...pardon Ric Grayson hiçbirini hatırlamıyor. Karşılaşmalarını merak etmiyor değilim.

DC'nin temmuz ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın. 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.