İtiraf- Heroes In Crisis #8 İnceleme


Son birkaç aydır ayın en sevdiğim zamanına yeniden geldik. Heroes In Crisis incelemesini yazdığım zaman. Her ay "Tom King acaba bu sefer ne yaptı?" sorusuyla okuduğum bu sayılar her zaman beni şaşırtmayı başarıyor. İncelemeye başlamadan önce söylemeliyim ki bu sayıda spoiler bulunuyor çünkü spoilersız bu sayıyla ilgili çok laf edebileceğimi düşünmüyorum. O zaman uyarımızı verdiğimize göre başlayalım.

Geçtiğimiz sayıda artık katilin Wally olduğunu öğrenmiştik. Bu sayıda ise karakterin itiraf videosuna göz atıyoruz ve bu katliama nasıl sebep olduğunu okuyoruz. Tom King saçmalamayı seven birisi. Beklediğimiz şeyleri hiç beklemediğimiz şekillerde yapabiliyor. Biz aylar öncesinden katilin kim olduğunu anlamıştık ve Tom King'in tek yapması gereken buna güzel bir açıklama getirmekti ama bundan daha kötü bir açıklama olamazdı.


Normalde suç hikayelerinde katil açıklanana kadar ipuçları yerleştirilir ve okuyucu kendisi çözmeye çalışır ama bu seride katili baştan anlayabiliyorsunuz. Bu sayıda ise bildiğimiz ipuçlarının hiçbir önemi olmadığını fark ederek bir sürü yeni bilgi veriyor. Rebirth'de ayağa kalkan iyi ve karakter gelişimine açık bir karakterimiz var. Herkesi öldürmek için bir sürü yol var. Yazarın açıklaması ise "Speed Force" oldu. E sen bize bunla ilgili bir ipucu verseydin keşke.

Eğer sayıdan sonra çoğu şeyi anlamadıysanız ve aklınızda bir sürü soru kaldıysa sorgulamayın çünkü yazar sorgulamıyor. Wally'nin motivasyonu? Fena değil ama çok daha iyi bir şekilde işlenebilirdi. Öldürme yolu? Hadi ama daha önce de Speed Force fırtınaları gördük ve onlar insanlara güç verdi. Wally o kadar mı güçlü? Tamamen mantık hatalarıyla dolu bir katliam ve hepsi ne için? Gerçekten sevdiğimiz bir karaktere veda etmek için. Adam 3 yıl önce ölümden döndü ve siz yeniden öldürdünüz. En azından iyi yapsaydınız. Üzgünüm King, ama bu bizim sevdiğimiz Wally değil.


Çizimler yine çok güzel ama artık ne önemi var ki? Gerçekten bir değişiklik yaratır mı seriye olan bakış açımda? Hayır. Çizim bu seriyi artık taşıyamıyor hale geldi.

Artık son bir sayı kaldı ve diyeceklerim şeyler de bununla birlikte azalıyor. Keşke King gerçekten herkesi tatmin edebilecek bir hikaye yazabilse, keşke bu seriyi övebilsem ama olmuyor. Hatta bu sayıya not bile vermiyorum çünkü artık beni o kadar zorladı bu seri.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.