Marvel Temmuz 2019 Ayından ÖğrendiklerimizHer ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

HICKMAN GERİ DÖNÜYOR!

Marvel'ın son yıllardaki en önemli hikayelerini ve serilerini yazan Jonathan Hickman (Infinity, Avengers, Secret Wars...) uzun süreden sonra sahalara geri dönüyor ve bu sefer mutantları eline alacak. İkisi de birbiri ile iç içe olan önemli iki X-Men serisi yazacak. İlki "Gelecek ile Yüzleş" sloganı ile House of X. Hikayede Xavier büyük planını insanlığa açıklayacak ve bu plan mutantları bir kez daha insanların gölgesinden ışığa çıkartacak. Serinin çizeri Pepe Larraz. Diğer seri ise mutantların geçmişine, günümüzdeki zamanına ve geleceğine bakacak "Gelecekten Kork" sloganı ile Powers of X serisi. Tüm X-Men hikayelerinin öncesine ve sonrasına bakış açımızı değiştireceği de açıklamasında yazıyor. Serinin çizeri ise R.B Silva.

MARK WAID'DEN MARVEL EVRENİNİN TARİHİ

Daredevil, Kingdom Come ve Champions gibi birçok başarılı seriye imza atmış Mark Waid bu sefer Marvel evreninin tarihini anlatacak. Bu tarih ise ta en baştan başlayacak. Büyük patlamadan. Seri Marvel'ın eski hikayeleri hakkında bir sürü söylenmemiş sır açıklayacak ve bir sürü referansa sahip olacak. Sadece geçmişi anlatmayacak ama gelecekten de bazı kesitler içerecek seri temmuz ayında çıkıyor.

SIRADA NE VAR?

War of the Realms temmuz ayında Omega sayısı ile sona erecek. Peki sonrasında ne olacak? Thor serisinde Jason Aaron final hikayesine başlayacak. Onun yanında Jane Foster, bir zamanlar Thor'du, Valkyrie olduğu kendi serisine kavuşacak. Loki yeniden bir seriye kavuşacak. Punisher ise savaşın ardından kalan canavarlarla kapıştığı bir mini seriye sahip olacak. Son olarak ise War of the Realms mini serilerinde göreceğimiz yeni Marvel karakterlerinden bazıları kendi serilerine sahip olacak. Bunlar Şangay'lı Aero ve Çin'li Sword Master.

GEREK VAR MI?

Geçtiğimiz yıl Infinity Wars hikayesi sırasında Infinity Warps adı altında mini seriler önümüze çıkmaya başlamıştı. Bilmeyenler için bu sevdiğimiz karakterlerin birleştiği bir evren. Mesele Iron Man ile Thor yerine ikisinin bir olduğu Iron Hammer adlı bir karakter var. Bu karakterleri uzun bir zamandır görmüyorduk ama kimse görmek istemiyordu hatta bazılarımız bu kişileri unutmuştu. Şimdi ise Secret Wars'un bu evrendeki hali Secret Warps ile geri dönecek bu karakterler. Hikayenin muhtemelen hiçbir etkisi olmayacak ama karakterleri sevenler göz atabilir.

ABSOLUTE CARNAGE YAKLAŞIRKEN

Ağustos ayında Donny Cates'in Venom serisinin başından beri hazırladığı büyük hikaye Absolute Carnage gelecek. Bunun için de son hazırlıklar atılmaya başlanacak. Venom serisinde Eddie simbiyota hala sahip değil ama oğlunu gelecek olaylardan koruması gerek. Web of Venom serisinde ise (Artık One-Shot demiyorum çünkü hepsi bir noktada birbirine bağlı) Carnage simbiyota sahip olan kişileri güçlenmek için avlamaya devam ediyor. Yeni hedefi ise en son Venom Inc. hikayesinde yani yaklaşık iki yıldır görmediğimiz, rahmetli Flash Thompson'ın (Agent Venom) arkadaşı, Mania. Sanırım bu büyük hikayeden önceki son Web of Venom sayısı olacak.

GUARDIANS TAKIMINA VEDA EDECEK KARAKTER KİM?

Rocket Racoon. Evet karakter bize veda etmek için hazırlanıyor. Zaten seride adını neredeyse hiç duymadık ama ipuçları alıyorduk. Temmuz'da başlayacak hikayede ise karakteri neden görmediğimiz açıklanacak ve nasıl öleceğini de okuyacağız. Bir yandan karakteri sevdiğim için umarım şakadır diyorum ama bir yandan da bazı hikayelerde olduğu gibi kandırılmak istemiyorum.

Marvel'ın temmuz ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.