Spider-Man Far From Home 2. Fragman İnceleme!Evet ikinci fragman geleli birkaç gün oluyor ve ben heyecandan bekleyemiyorum. Film için gerçekten aşırı heyecanlıyım fragmanı çok ama çok beğendim. Aklıma fragmanda olan birkaç detay geldi ve bizde bunu yazalım dedik.Öncelikle bu yazının Avengers Endgame'den spoiler içereceğini belirteyim.

Eğer filmi izlediyseniz ( ki hepiniz çıkar çıkmaz izlemişsinizdir bence) gelin incelemeye başlayalım.

1. Tony Stark Tony'nin ölümü sadece Peter'a değil haliyle evrene de baya etki yaratmaya devam ediyor. Herkes onun yaptığı fedakarlığı öğrenmesi karşılığı onu anıyor. Belki filmde bir Iron Man heykeli görebiliriz.

2. Avengers Tower Önceki fragman incelemesinde de bahsetmişık bu yüzden üstünde fazla durulması gerek yok. Büyük ihtimal kuleyi Norman Osborn satın aldı ve bugünlerde Norman'ın filmde olacağı söylentileri çıkmaya başladı. Ayrıca Fox karakterlerini de 2021'e kadar görmeyeceğiz yani Fantastic Four olamaz.

3. Denge Peter ilk filmde sıkıcı hayatından kaçmak için Spider-Man oluyordu. Onun gelişimi hazır olup olmaması ve biraz daha yerde kalması ile alakalıydı. Bu filmde sıkıcı hayatının üstüne gitmek istiyor ama evren karşısına Nick Fury'yi yolluyor ve ona görev veriyor. Peter çizgi romanlarda olduğu gibi özel hayatını ve gizli kimliğini dengelemek zorunda kalacak.

4. Crasher Hogan 
Amazing Fantasy #15'de Peter güçlerini kazandığı zaman para için Crusher Hogan ile dövüşüyor. 

5. Iron Spider
Peter, Happy ile konuştuğu sahnede ilk fragmanda üstünde Stark Suit vardı ama şimdi Iron Spider var. Filmde biliyoruz ki hep bunu kullanmayacak. Iron Spider bir şekilde hasar alacak veya sadece kullanmayacak.

6. MultiverseQuentin Beck (Mysterio) başka bir evrenden geldiğini bize söylüyor bu da Mcu'da Multiverse'ü tanıtan ilk filmin bu film olacağını onaylıyor. Ayrıca yayınlanan yeni klipte Quentin bizim yıllarca izlediğimiz evrenin 616 evreni olduğunu söyledi. Çizgi romanlarda ana evren de 616 evreni olarak adlandırıldı. Ayrıca Quentin, Evren 833'den geldiğini söyledi. Çizgi romanlarda bu evren Spider Uk'un evrenidir. 

7. Elementals 
Elementals ekibi aynı Quentin gibi başka evrenden geliyor ve çizgi romanlarda olan Hydro Man ve Molten Man'den esinlenilmişler. 

8. Yeni Iron Man
Fragmanda bir çok kez bu yeni Iron Man sözünü duyuyoruz. Mcu'da yeni yüz Spider-Man olacaktır ve bu sahne nedense bana Parker Endüstirleri'ni hatırlattı. Bu sahnede Iron Spider'ın ağ atıcılarını hologram olarak görüyoruz. Belki yenı bir kostüm düzenliyor.

9. Stealth Suit 

Peter okul gezisi sırasında insanların eğer Spider-Man etrafta gözükürse ve onlar bu olayı çözerse diye endişeleniyormuş. Bu yüzden Peter Noir ve Big Time karışımı olan Stealth Suit'i kullanacak. Bu taktiksel ve koruyucu gözlüğü olan bir kostüm.

10. MJ, Peter'ın Kimliğini Biliyor 
Fragmanda Peter'ın ondan hoşlandığını söylemeye çalışırken MJ'in ona Spider-Man olduğunu söylemeye çalıştığını sanarak onun kimliğini bildiğini söylüyor. Çizgi romanlarda Mary Jane, Peter'ın Spider-Man olduğunu ilk günden beri biliyordu.

11. Tony Stark'ın GözlüğüTony Stark'ın Infinity War'da giyindiği gözlüğün fragmanda Peter tarafından takıldığını görüyoruz. Belki içine bir mesaj bırakmıştır.

12. Bar 
Quentin ve Peter barda oturup dertleşiyorlar. Peter’ın üstüne dikkatli bakarsak Stealth Suitin maskesiz halini giyindiğini görebiliriz. Bu sahne Molten Man'i durdurduktan sonra geliyor herhalde veya önce. Ayrıca resimde Peter içki içmiyor, çizgi romanlarda da Peter'ın içki içerken çizilmesi yasak.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.