The Batman Who Laughs #4 İnceleme

THE BATMAN WHO LAUGHS #4 ile ilgili görsel sonucu

Scott Snyder'ın büyük Batman serisi normalde haziran ayında bitecekken son anda seriye bir sayı daha eklendiği açıklandığından beri bu serinin nereye gideceğini düşünüyorum. Geçen sayı biraz köprü sayısı olduğundan yavaş dedim ama seriyi uzattıklarına göre olayları yavaşlatmak için daha çok zamanları olacağından bazı sayıların öncekine benzemesinden korkuyorum.

Önceki sayının sonunda Batman, The Batman Who Laughs'ı yenebilmenin tek yolunun onun gibi olmaktan geçtiğini düşünerek ani bir karar verdi ve o özel maskeyi taktı. Değişiminin daha çok hissedildiği bu sayıda Batman Joker ile yeniden karşılaşıyor ve The Batman Who Laughs Bruce Wayne'leri öldürme planında daha çok ilerliyor.


Bu seri her okuduğum sayısı ile daha çok bir diziye benzemeye başlıyor. Önceki sayının şaşırtıcı sonunu devam ettiren heyecanlı başlangıç, biraz daha sakin geçen ama gerilim arttırmayı başaran orta kısım ve bir sonraki sayıyı beklememizi sağlayan büyük sonlardan oluşuyor hepsi. Aslında tüm çizgi romanlar aylık çıkan bir dizi gibi ama bu seri daha çok dizi olmaya yakın. Bu sayı birçok güzel ana sahip. Batman ve Joker'in karşılaşması gerçekten enteresandı ve diyaloglar sayıda daha sonra göreceğimiz bir karşılaşmaya güzel yol yapıyordu. Karakterler arasındaki iletişim ve diyaloglar gerçekten güzeldi.

Sayıda bir diğer sevdiğim şey ise Batman'in giderek serideki düşmanına kayışı ve onun gösteriliş şekliydi. Hareketleri ve konuşması bu durumu güzel gösterse de burada kesinlikle Letterer'ı da tebrik etmeliyiz. Kendisi Batman'in düşünce kutularını ve konuşma balonlarını hazırlarken Batman'in giderek çıldırdığını göstermek için arada bazı kelimelerin kırmızı renkle ve farklı bir fontla korkutucu bir yapı vermesi güzel bir seçim olmuş. Bazen okuması zor olsa da Batman Who Laughs'a giderek ne kadar benzediğini güzel göstermiş.


Jock yine çizimde başarılı bir iş yapmış. Batman'in dönüşümü çizim olarak da güzel gösterilmiş. Ayrıca bazı sayfalardaki panel tasarımları gerçekten hoş ve yaratıcı olmuş. Atmosfer yine çizim sayesinde güzelce sağlanmış. Ayrıca sayıda Scott Snyder ve Jock'un daha önceden de birbirilri ile çalıştığı Detective Comics serisine birkaç güzel gönderme yapılmış.

Scott Snyder ve Jock,The Batman Who Laughs için yine güzel bir sayı çıkartmış olsa da ilk iki sayıyı aratmıyor değil. Yine de ilerideki sayılarda olacakları merakla bekliyorum.

Notum: 8.2

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.