Arrowverse Dizileri Ne Alemde? Gecikmiş Sezon İncelemeleriBiraz gecikmiş de olsa CW'nun DC dizilerinden izlediklerimin son sezonlarını tamamladım. Bu yazıda Flash, Arrow, Legends of Tomorrow ve çoğunun bir arada bulunduğu Crossover bölümleri Elseworlds'den bahsedip çok kısa bir şekilde genel düşüncelerimi söyleyeceğim. Black Lightning ve Supergirl hakkında bir şey söyleyemeyeceğim çünkü onları çok önceden dayanamayarak bıraktım. O zaman uzatmadan başlayalım.

FLASH


Bu sezon gerçekten berbattı. Herhangi bir tarafını sevebildiğimi düşünmüyorum. Bu diziler arasından baştan sona en acı çekerek izlediğim kesinlikle buydu. Bu sezon Flash'ın geldiği ilk bölümden çekilmez hale gelen gelecekteki kızı katılıyor ve dizide hiç ihtiyacımız olmayan bir aile draması daha beliriyor. Onun dışında bu sezonlar arasındaki en boş düşmanı gördük. Cicada boş boş dolaşıp hep son anda uçup kahramanların elinden kaçan bir karakterden farksız. Hadi bir kere kötü efekt ile uçarsın anlarız ama bu sezonda yaklaşık 10 kez yaşanınca artık çıldırıyorsun. Neyse ki sonlara doğru düşman yeniden Thawne çıkmaya başlıyor da güzelleşiyor ama yine de leş. Anlayacağınız Flash'tan yine boş dramlı, berbat efektli, leş senaryolu ve sıkıcı karakterli bir sezon izledik.

ARROW
arrow season 7 ile ilgili görsel sonucu

Arrow bu sezon Flash'tan daha iyiydi onu söyleyebilirim. Sezonun ilk yarısı aslında güzel. Hapishanede geçen olaylar bir çizgi roman hikayesi gibi güzel ve heyecanlandıran şekilde ilerliyor ve tatmin edici bir son veriyor o parçaya ama sezonun ikinci kısmı gerçekten sıkıcıydı. Acı verici değil, sıkıcı. Art arda boş bölümler izleyip durduk. Artık geçmişe dönüş yapamadığımızdan ileriye bakış yapıyoruz ki serideki tüm heyecanı alıyor çünkü kimin ölüp kimin yaşayacağını anlamış oluyoruz. Bundan dolayı karakterler ölmüş gibi gösterildiği sahnelerde ekrana boş boş bakıyoruz. Oliver ile Felicity draması olmazsa olmaz zaten. Bu kahramanlarla polisin birlikte çalışma mevzuları sıkıcı bir şekilde işlenmiş ayrıca. Crossover'dan sonra bozan bir sezondu kısacası. Son sezonunu toparlanması umuduyla izleyeceğim.

LEGENDS OF TOMORROW


Bu sezon tuhaftı. Legends bu diziler arasından en sevdiğim olsa da yine de kendi içinde hataları vardı. Büyülü yaratıklar ve Constantine diziye güzel bir eklenti oldu ve aynı zamanda kendisinin ne tarz bir dizi olduğunu bildiği için gayet eğlenceli bölümler izledik. Bir sürü şeyi parodi yapması ve takımın uyumlu bir şekilde ilerlemesi diziyi hep benim için diğerlerinin üstüne koydu. Hatta zamanla oynadıkları için evreni yerle bir ettikleri, herkesin kuklaya dönüştüğü, Guardians of the Galaxy parodisi oldukları bölüm süperdi. Yine de son bölümlerde yaptıkları dramlar biraz beni diziden biraz soğuttu. Hele son bölümde el ele tutuşup şarkı söyleyip kötülüğü durdurma işleri yüzümü ekşitti izlerken. Bunlara rağmen çoğunu eğlenerek izlediğim bir sezon oldu. Constantine muhteşem bir eklenti onu yeniden eklemek isterim.

"ELSEWORLDS" CROSSOVER
Ä°lgili resim

Son iki sezondaki crossoverlardan daha iyi olsa da yine de zayıf bir hikayeydi. Legends bu sefer katılmadığı için daha karakter odaklı olsa da elimizde olan karakterlerin uzatılmış dramaları ve 'ay ben eski hayatıma sahip değilim' olayı bir süreden sonra sinir bozuyor. 3 partlık hikayenin ilk kısmı yine aralarında en iyisi yine de. Karakterlerin yaşadığı “Freaky Friday” tarzı olay eğlenceli olabiliyor. Biraz daha eski bölümleri hatırlatıyor. İkinci bölüm ve Gotham City’de geçen kısım çoğunlukla Batwoman dizisi için hazırlıktı ve boş geçti diyebilirim. Son parçanın ise kafasına taş yağsın. Aşırı saçma olan finalde adamlar tüm gereksiz karakterleri koymuş ve berbat efektli uzun bir dövüş izletmeye karar vermişler. Gittikçe saçmalaşan bir hikayeydi yani. Gelecek yılın Crisis on Infinite Earths hikayesine heyecanlanmasam da tüm dizilerin finallerinde ona bağlanması hoşuma gitti ve hikayenin 3-4 bölümden daha fazla olup olmayacağı hakkında bir soru oluşturdu.

Gelecek yıl da bu tarz bir yazı yazar mıyım bilmiyorum ama bundan farklı olmaz. Batwoman’ı rezalet fragmanından dolayı izlemeyeceğim ve diğer dizilerin acısıyla yetineceğim. Kim bilir belki gelecek sezonlar çok daha iyi olur (olmayacak).

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.