DC Ağustos 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

BATMAN VE SUPERMAN YENİDEN BİR ARAYA GELİYOR

The Batman Who Laughs'ın ağustos ayında sona ermesi ile seri Batman/Superman'e bağlanacak. Hikaye son zamanlarda kahramanların yaptıkları ve karakterlerine uymayan hareketlerine dikkat çekerken iki karakterin arasındaki ilişkiyi ele alacak ve güvenlerini sorgulatacak. Seri Joshua Williamson tarafından yazılacak ve eskiden Marvel'a özel çalışan ama artık DC'ye özel çalışacak David Marquez tarafından çizilecek.

ADALET/KIYAMET SAVAŞI BAŞLIYOR

Scott Snyder ve James Tynion IV'un uzun zamandır planladığı Justice/Doom War artık başlıyor. Lex Luthor'un tüm kötüleri bir araya getirerek başlatacağı savaş uzun bir süreyi kaplayacak. Ayrıca iki tane de tek sayı çıkacak. Biri Sinestro'nun Eski Tanrılar ile yüzleşmesini anlatacakken Black Mask sayısı karakterin yeni güçlerini ve Batwoman ile kapışmasını gösterecek.

YENİ BİR ROBIN 

Ağustos ayında "City of Bane" hikayesi son hızıyla devam ediyor. Gotham şehri artık Bane ve adamlarının elinde. Adamlarından biri ise Batman'in Flashpoint evreninden gelen babası Thomas Wayne. Artık bu evrene yerleşeceğinden her Batman gibi onun da bir Robin'i olmalı değil mi? Ölmemek için güçlerini kullanmaması gereken ve serinin ilk sayısından beri arada gördüğümüz Gotham Girl bu kötü Batman'in Robin'i olacak. Enteresan olaylar olacak gibi.

EN BÜYÜK ŞÜPHELİ...RED HOOD?! 

Red Hood önümüzdeki aylarda biraz daha düşmanca öne çıkan bir karakter olacak gibi. Düşmanların Yılı'nda Lex Luthor'un planlarında bir parçaya sahip olacak olması yanında Bendis'in Event Leviathan'da da önemli bir role sahip olacak. Leviathan'ın başındaki kişinin kim olduğu hakkında kahramanların aklında birçok soru var ve en öne çıkan şüpheli bu kötü tarafa ilerlediği düşünülen Red Hood. Kahramanların peşine düşeceği Jason Todd'un Leviathan olacağını düşünmesem de ilginç bir karakter değişimi olabilir.

SPEED FORCE ÖLÜYOR

Sage, Still ve Strenght gibi gizli Force'ların geçen yaz ortaya çıkması ve Speed Force'un biraz bozulması ile Flash serisi çok farklı bir yöne ilerlemeye başlamıştı. Şimdi ise yeni ve büyük hikayede bu bozulmanın sonuçlarını görmeye başlayacağız. Flash yavaşlıyor ve nedeni ise Speed Force'un ölüyor olması. Ayrıca Flash'ın ünlü düşmanlarından oluşan Rouges takımı da geri dönüyor.

DC'nin ağustos ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın. 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.