DC Eylül 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

DÜŞMANLARIN YILI GENİŞLİYOR

"Düşmanların Yılı", DC'nin büyük hikayesi, eylül ayında olduğu gibi devam ediyor. Bu seferki tek sayılarda Lex Luthor ve Riddler'ı görüyoruz. Jason Latour'un yazacağı Lex Luthor sayısında farklı evrenden Luthor'ların bir yerde toplanmasını okuyacağız. Sayının açıklaması bunun en iyi takım çalışması ile mi yoksa kan gölüyle mi biteceğini soruyor. Mark Russel'ın yazacağı Riddler'da ise bir arayış okuyacağız. Luthor çoğu kötüye istediğini verdi ama Riddler hiçbir şey almadı ve bu yüzden sinirli. Tabii bunun üzerine bazı süpheleri var. Vermeme nedeni bilerek ve daha büyük bir planın mı parçası olduğu için mi yoksa gerçekten unutuldu mu?

HEROES IN CRISIS ETKİLERİ

Heroes In Crisis okurlara acı bir tat bıraksa da hala az da olsa etkisi olduğunu göstermeye çalışıyor. İlk olarak Wally West "Flash Forward" isimli serisine kavuşuyor. 6 sayılık hikayede Wally kozmosta intikam arayışında. Hala ailesini kaybetmesi üzüntüsünde yani. Diğer bir Heroes In Crisis'dan fırlama mini seri ise "Harley Quinn and Poison Ivy". Düşmanların Yılı ile de bağlantılı olacak seride karakterler arkadaşlıklarını düşünürken bir yolculuğa çıkacak.

YİNE BENDIS EH BENDIS

Gün geçmesin ki Bendis yeni bir seri çıkarsın. Bu sefer iki sayı olacak seride Legion of Superheroes bu DC evreninde yeniden başlatılıyor. Yepisyeni bir şekilde dönecek takım Superman serisinde de karşımıza çıkacak ve bir karaktere teklifte bulunacak. Muhtemelen Jon'a takıma katılma tekllifi. Belki o yüzden karakteri büyütmüşlerdir. Action Comics serisinde ise konuk olarak Bendis'in kendi yarattığı bir karakter olan Naomi katılacak. Bendis yavaştan tüm serileri birbirine bağlamaya çalışıyor sanki.

ÖLMEK İÇİN GÜZEL BİR GÜN

DCeased şu anlık kendi içinde ilerleyen bir alternatif evren hikayesiydi. Şimdi ise o hikaye biraz daha genişleyecek. Aynı evrende geçecek olan "A Good Day To Die" isimli sayı yan karakterlere odaklanacak. Mr.Miracle ve birkaç kahraman daha toplanıp şu anlık büyük kahramanların yapamadığı şey olan salgını durdurmaya çalışacak. Yan karakterlerin de hikayelerini görmek seriyi okuyanları mutlu edecektir muhtemelen.

THE SHAZAM WHO LAUGHS

Büyük başlayacak Batman/Superman serisi büyük bir şekilde de devam edeceğini eylül ayında çıkacak sayısında bize göstermiş oldu. Batman Who Laughs'ın planı kahramanları kendisi gibi değişimlere sokmak ve ilk değiştirdiği kişi Shazam olacak. Kapaktaki görüntüsü baya korkutucu açıkçası. Bir sonraki hedefi ise durdurulamayacak birisi olacak...Superman!

LEVIATHAN İKİ KAHRAMANI KAPIŞMAYA SOKACAK

Heh..Bu ay sadece bir Bendis haberi mi olacağını düşündünüz? Oysaki Leviathan serici heyecanlı bir şekilde ilerlemeye devam edecek. Batman, Leviathan'ın planlarındaki boşlukları doldurmak için Superman'i sorgulamaya çekecek ve bu sorgulama iki kahramanın dövüşmesine sebep olacak. Dövüş ne kadar sürer, gerçekten olur mu bilmiyoruz ama Leviathan'ın kahramanları içten içe parçalaması ne kadar korkulası bir karakter olduğunu gösteriyor.

ZAMANIN DERİNLİKLERİNDE

Justice/Doom War devam ederken League takımlara ayrılarak zaman ve uzay içinde bir arayışa çıkıyor. Totality parçalanmış durumda ve parçaları zamanın farklı kısımlarına gitmiş. Takım da ayrılıp Luthor'dan önce bu parçaları bulacak. Geçmişe gidecek takım Justice Society of America ile karşılaşacakken geleceğe gidecek taraf Kamandi, Dünya'daki son insan, ile birlikte bu arayışa çıkacak. Event ilginç bir şekilde ilerliyor diyebilirim. Okumak için sabırsızlanıyorum.

RED HOOD'UN PLANDAKİ PARÇASI

Red Hood'un son zamanlarda biraz kötü adama kaydığından bahsetmiştim. Leviathan için ilk şüpheli olması ve Luthor'un ona teklifte bulunması da bunun kanıtı. Eylül ayı sayısının açıklamasında da bu teklifin ne olduğunu öğrenmiş olduk. Lex Luthor, Red Hood'dan yarının kötü adamları olmaya aday birkaç genci eğitmesini istiyor. Jason Todd'un artık böyle bir görev edinmesi artık karakterin iyi mi kötü mü olduğu hakkındaki soruların daha da büyümesine sebep oluyor.

DC'nin eylül ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.