Marvel Ağustos 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

KATLİAMA HAZIR OLUN

Uzun zamandır Donny Cates'in üzerinde çalıştığı ve heyecanla beklediğim Absolute Carnage hikayesi sonunda ağustos ayında başlıyor. Carnage bu zamana kadar tüm simbiyot giymiş kişileri avlamak için New York'a ordusu ile saldıracak. Tabii ki bildiğimiz Marvel bu hikayeyi sadece bir seri ile sınırlayamaz. Bir sürü yan serimiz olacak. Lethal Protectors, Miles Morales, Vs. Deadpool gibi alt serilere sahip olacak Absolute Carnage hikayesini kesinlikle kaçırmamanızı öneririm.

1000!

Sanırım Marvel'ın bu yıl çıkaracağı en büyük sayı bu olacak. En önemli demiyorum, en büyük diyorum. Marvel Comics #1000 sayısı 96 sayfaya ve 100'den fazla yazar ve çizere ev sahipliği yapıyor. Marvel'ın 80.yılının kutlanacağı bu sayıda karakterlerin geçmişleri, şimdiki zamanı ve gelecekleri ile ilgili şeyler göreceğiz. Ayrıca sayıda Eternity Mask adlı bir konuya değinilecek ve Marvel'ın geleceği için önemli yere sahip olacak.

İKİ YENİ GWEN SERİSİ

Ağustos ayı Gwen severler için iyi geçecek gibi. İlk olarak bir Ghost Spider serisi karşımıza çıkacak. Sanırım bir serisi daha bekleneni vermeyen satışlardan dolayı iptal edildiğinden Spider-Gwen kısmını atarak yeni bir seri başlatmaya karar verdiler. Kendi evreninde kimliğini açıkladığı ve hapse girdiği için girecek okul bulamayan Gwen ana Marvel evreninde okumaya karar verir ama bunun yanında Gwen'in bu yolculuğu başka kötülerin ilgisini çeker. Diğer başlayacak bir seri ise Gwenpool Strikes Back. Bu mini seride karakter çizgi roman cehennemine sokulmamak için evrende önemli bir rol oynamaya çalışır ve yapacağı ilk iş Spider-Man'in kimliğini herkese açıklamak olacak. İlginç gözüküyor.

FUTURE FOUNDATION İŞ BAŞINDA

Fantastic Four evine dönerken arkalarında Future Foundation'ı bıraktı. Bu takım evrenin en başarılı ve en genç zihinlerine sahip. Görevleri ise zaman ve uzayda gezinerek ve çokluevrende seyahat ederek arkadaşları Molecule Man'i bulup kurtarmak. Unstoppable Wasp'ın yazarı Jeremy Whitley'den gelecek seri eğer zekice kullanılırsa gerçekten yaratıcı bir hikaye ile karşılaşabiliriz.

MARVEL'IN OYUN EVRENİ GENİŞLİYOR

Marvel's Spider-Man'in oyunun ana hikayesini baz alan City at War hikayesinin ağustos ayında sona ermesi ile bir başka seri doğacak. Oyunun sonrasını anlatacak ilk orijinal hikaye olacak Velocity serisi oyunun evrenini biraz daha genişletecek. Karaktere ilk kez bu oyunun evreninde göreceğimiz az da olsa bilinen, arılardan oluşan nazi karakter Swarm kafa tutacak. Ayrıca mini seri karakterin oyuna özel olan ve hoş gözüken Velocity Suit'in arkasındaki yapım hikayesini anlatacak. Oyunu sevenlerin bakmasını tavsiye ederim.

YENİ KARŞILAŞMALAR

Marvel ağustos ayında Acts of Evil adlı minik bir akım başlatacak. Bu başlıklı annual sayılarında kahramanlar bu zamana kadar hiç karşılaşmadığı kötüler ile kapışacak. Mesela She Hulk Annual sayısında karakterimiz Bullseye ile karşı karşıya  gelirken Deadpool Annual sayısında Nightmare karşımıza düşman olarak çıkacak.

Marvel'ın ağustos ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.