Marvel Eylül 2019 Ayından ÖğrendiklerimizHer ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

Not: Bir sürü ve eylül ayında daha da artacak Absolute Carnage sayıları yazıya dahil edilmemiştir. Yine de oradan güzel şeyler geleceğini bilin.


ABRAMS SPIDER-MAN İÇİN GELİYOR

Star Wars, Star Trek ve Super 8 gibi filmlerin ünlü yönetmeni J.J. Abrams oğlu Henry Abrams ile Marvel çizgi romanı yapmaya karar verdi. Çıkaracakları mini seri ise Spider-Man odaklı olacak. Sara Pichelli'nin çizeceği seride Cadaverous adlı yeni bir kötü tanıtacak baba-oğul takımının karakter için ilginç planları var gibi. Bir de üstüne Pichelli gibi bir çizerle iş birliğine girince heyecanlanmadım değil.

BİR BAŞKA TAKIM

Avengers serileri hep fazla olmuştur. Daha geçen aylarda başlayan Savage Avengers'dan sonra ise yeni bir takım geliyor ama Avengers adı ile değil de Stirkeforce isminde gelecek bu takım herkesi yok edebilecek bir tehlikeye karşı savaşacak. Blade, Angela, Spider-Woman, Wiccan, Winter Soldier, Monica Rambeau ve Daimon Hellstrom'dan oluşacak bu takım biraz ondan biraz bundan şeklinde tasarlanmış hissettirse merak ediyorum diyebilirim.

1001!?

Ağustos ayında çıkacak ve bir sürü kişinin içinde bulunacağı Marvel #1000 sayısı tek sayı olacak gibi hissettirmişti ama belli ki olay 96 sayfaya sığmayacak kadar büyükmüş. Yine bir sürü yazar ve çizerin bulunacağı sayı bu sefer daha az kişi bulunduracak ve 40 sayda olacak. Ayrıca sayıda Marvel'ı değiştirecek Eternity Mask adlı eşya hakkında daha fazla bilgi bulunacak.

JASON AARON'UN THOR MACERASI SON BULUYOR

Baya bir yıl önce Jason Aaron, Thor: God of Thunder serisi ile uzun sürecek bir maceraya başladı ama her güzel şey gibi bu maceranın da sonuna geliyoruz. Ne de olsa her güzel şey sonsuza kadar gidemez değil mi? Bir sona ulaşması gerek. Aaron, Esad Ribic ile yeniden birleşip son bir kez Thor yazacak. 4 sayılık mini seride King Thor ele alınacak ve kızları ile birlikte Necrosword'a sahip Loki'ye karşı savaşacak.

İHANET VAR

Champions serisinde enteresan olaylar yaşanıyor. Bu koca takımın arasında bir ihanetçi var. Bu günlerde de kimseye güvenilmiyor. Peki kim? Bu soru için eylül sayısını okumanız gerekecek. Gelmişken Miles Morales: Spider-Man #10'dan bahsdelim değil mi? Karakterin 250.sayısı olacak ve bir sürü sürpriz içerecek. Miles'ın ilk gözüktüğü güne dayanan bir gizemin yanında belki de Spider-Men 2'nin sonunda gösterilen ve özlenen Ultimate evrenini yeniden gösterebilir.

SPIDER-MJ

Eylül ayından anladığım kadarı ile MJ baya büyük bir yere sahip olacak. Zaten Abrams'ın serisinde büyük rol oynamasının yanında Amazing Spider-Man serisinde herkesi etkileyecek büyük bir karar alacağı yazıyor. Aynı zamanda Friendly Neigborhood Spider-Man'in de ana karakteri MJ olacak diyebiliriz. Kendisi Peter'ı, May Yenge'yi ve tüm günü kurtaracak diyor açıklamadı.

ULTRON-PYM GERİ DÖNÜYOR

Iron Man'in büyük hikayesi "Ultron Agenda" Eylül'de başlıyor. Robot yükselişi başlanmış durumda ama yükselişin başındaki kişi Ultron-Pym değil ama Machine Man. Karakterin bu duruma gelişini zaten seri boyunca okuduğumuzdan çok şok olmadım. Dan Slott ve Jim Zub bakalım Iron Man için nasıl da büyük bir hikaye hazırladı.

VE DİĞER HER ŞEY

Buraya ise tam başlık yapmaya değer görmediğim şeyleri sıralayacağım diyebilirim.

-Marvel'ın komedi yönünü gösterecek Crazy adlı bir tek sayı çıkacak.
-Black Widow'un geçmişine dalacağımız The Web of Black Widow adlı 5 sayılık bir mini seri çıkacak.
-Black Panther and the Agents of Wakanda serisi geliyor.
-Daredevil'ın ilk hikayesindeki çizer seriye geri dönüyor.
-Doctor Strange ve Thanos serisi sonlanıyor.
-Ironheart tamamen kendi dengi birisi ile karşılaşacak.
-Kanadalı Avengers diyebileceğimiz Alpha Flight'ın tek sayılık bir hikayesi gelecek.
-Büyük X-Men yazarı Chris Claremont, New Mutants için "War Children" adlı tek sayılık bir hikaye çıkaracak.

Marvel'ın eylül ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.