Starlight - Kitap Tanıtımı

starlight comic ile ilgili görsel sonucu

Ülkemizde bağımsız çizgi romanların da Türkçe'ye çevrildiğini görmek oldukça sevindirici. Haliyle Geek Ekranı olarak bu tarz işleri gördükçe elimizden gelen desteği sunmak istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Lal Kitap bizlere 'Starlight' isimli bağımsız çizgi romanını gönderdi, kendilerine tekrardan teşekkür ediyoruz. Bu yazıda kitapla ilgili basım bilgilerini, spoilersız olarak konusunu ve yazar-çizer kadrosunu sizlere tanıtacağız. Diğer incelemelerimizin aksine, bu tarz bağımsız bir kitabı merak eden okurlara kitabı tanıtmak üzerine bir yazı olacak. 

Nedir Bu Starlight?

İlgili resim

Ana karakterimiz Duke McQueen kırk yıl önce bir solucan deliğinden geçerek gittiği yabancı gezegeni diktatörün zulmünden kurtarmış olsa da, eski hayatına geri dönünce işler onun için çok kolay olmamıştır. Karısı dışında kimse ona inanmıyordur, herkes ona deli muamelesi yapıyordur. Karısının da hayatını kaybetmesiyle beraber işler onun için daha da zorlaşır. Ta ki cennetten gelmiş gibi görünen eski, püskü bir uzay gemisi onu son bir macera için çağırıncaya kadar.

Şahsen ben kitaptan çok memnun kaldım. Akıcılığı olsun, kaliteli çizimleri olsun, konunun yer yer duygusallığı, yer yer aksiyonu olsun keyifle okunabilecek bir kitap. Marvel ve DC'den bıktıysanız ama yine de aksiyonu az bir şeyler okumak istemiyorsanız Starlight sizin için birebir. Mark Miller'ın yazdığı Goran Parlov'un çizdiği eser Millarworld'ün çok başarılı bir parçası. 


Basım Bilgileri


2017'de ilk kez basılan cildi rahatça çizgi roman dükkanlarında bulabilirsiniz. Lal Kitap'ın baskısıyla piyasaya sürülen kitabın çevirmeni Bahadır Zaimoğlu, kendisinin yer yer hataları olsa da büyük bir problemle karşılaşmadım. 160 sayfadan oluşan kitap hakkında anlatacaklarımız bu kadar. Bu tarz bağımsız ciltler elimize ulaştıkça sizler için tanıtım yazıları hazırlamaya devam edeceğiz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.