Spider-Man Far From Home Easter Egg'leri!Öncelikle yazının tabii ki Spoiler içerdiğini belirtmek isterim.

Plaka


Fury ve Hill'in arabasının plakası MTU83779, bu da 1979 yılında Temmuz'da çıkan Marvel Team Up sayı 83'e gönderme. 

Anısına...


Film Thanos ile olan savaşta kaybettiğimiz kahramanları anan bir video ile başlıyor. Bu videoda Steve hariç herkes ölü şu an belki de Steve'de ölmüştür? Veya öldü sanılıyordur?

Blip


Filmde toz haline gelen kişilere "Blip" deniliyor. Bazı kişiler Brad Davis gibi toz olmayıp büyüdüler bu yüzden Homecoming'te olan sınıf arkadaşlarının çoğu bu filmde yoklar.

Iron Man 


Iron Man filmde olmasa bile her yerde karşımıza çıkıyordu; Okulda yapılan resimler, duvar grafitileri veya havaalanında gördüğümüz resmi gibi.

Brad Davis


Brad Davis filmde toz olmayan öğrencilerden biriydi. Peter'ın MJ'e hislerini anlatma konusunda tek rakibiydi. Çizgi romanlarda Brad Davis, Mary Jane'in eskiden çıktığı bir futbol oyuncusuydu.

Avengers


Filmde birçok Avenger ve yan karakterlerden bahsediliyor; Happy'nin getirdiği çekte Pepper'ın imzasının bulunması, May'in Doctor Strange'e, Mr. Strange demesi, Peter'ın Thor, Strange ve Cap Marvel'dan bahsetmesi, Happy'nin drone'a kalkan fırlatıp "Yüzbaşı bunu nasıl yapıyor?" demesi gibi...

May'in Yeni İşi


May çizgi romanlarda F.E.A.S.T. adlı bir hayır kurumunda çalışıyordu. Bu filmde de ona benzer bir işi vardı.

BFP


Bu filmde de Ben'in lafı geçmedi ve ben biraz buna üzüldüm şahsen ama Ben öleli Peter için 2.5-3 yıl oluyor bu yüzden sorun etmiyorum zaten Spider-Man olması Ben ile bağlantılı. Filmde sözü edilmese bile Ben'in bavulunu kullanıyordu. Bu sahne fragmanda teoriden ibaret olsa da yönetmen Jon Watts onayladı.

Peter Tingle


Aslında bu sahne benim gerçekten hoşuma gitti. May, çizgi romanlardan Spider Sense olarak bildiğimiz Peter'ın güçlerinden birine Peter Tingle ismini takmış. Peter'ın da bu ismi sevmemesi...

Mcu'da Kahramanlar Artık Belgesel Oluyor


Çocukların bindiği uçakta "Finding Wakanda" (Wakanda'yı bulmak) ve "Heart Of Iron" (Demirin Kalbi) "The Snap" ve Nova (Kapağında Dr. Selvig vardı.) adında belgeseller vardı.

Ned ve Betty


Betty ve Ned çizgi romanlarda dramatik bir ilişki içindeydiler ikili evli olmalarına rağmen hep sorunlar ile karşılaşıyor ve tartışıyordu. Ned'in Peter'ı kıskandığı zamanlar oluyordu.

Multiverse


Mysterio kendisinin Earth 833'den geldiğini söylemişti. Earth 833 çizgi romanlarda Spider-UK'un evreni. Peter'ın evrenine ise 616 yani ana çizgi roman evreni dedi. Multiverse tabii ki yalan çıkacaktı bu Mysterio'nun oyunlarından biriydi çünkü o böyle biri ama bu Multiverse'ün olmadığı anlamına gelmiyor. Doctor Strange filminde Ancient One buna değinmişti.

Elementals


Elementals her ne kadar filmde ilüzyon olsada çizgi romanlarda gerçek bir gruplar. Grup; Hydron, Magnum, Zephyr ve Hellfire'dan oluşuyor.

Morris Bench 


Venedik savaşından sonra çocuklar Mysterio ve Su eletmentini araştırırken Flash, Morris Bench ile ilgili bir haber okuyor. Morris Bench çizgi romanlarda Hydro-Man'in gerçek adı.

Thor ve Fizik


Peter, Nick ve Quentin ile konuşması sırasında fizik dersinde Thor'u derslerde gördüklerini söyler. Avengers birçok fizik kuralını es geçiyor ve bu da bilim adamlarını sinir ediyor olmalı.

Calle Del Slotto


10 yıl boyunca Spider-Man çizgi romanlarını yazmış olan Dan Slott'u filmde bir sokak ismi olarak görebilirsiniz. Homecoming'te de yazara aynı şekilde selam çakmışlardı.

E.D.I.T.H.


Tony ölümünden sonra Peter'a yeni bir AI bırakıyor ve adı da; "Even Dead I'm The Hero" (Ölümde bile kahramanım). Kısacası E.D.I.T.H. Ayrıca Agent Carter dizisinde gördüğümüz Edith Oberon bir zamanlar Howard Stark'ın sevdiğiydi.

Crimson Dynamo


Bu bir olasılık, Fury'nin kaba görünümlü adamlarından olan Dmitri, çizgi romanlarda Crimson Dynamo zırhını yapan karakter olabilir. Crimson Dynamo'nun bu enkarnasyonu, Iron Man ile uğraşmak yerine şu anda Rusya'nın Yenilmezler benzeri Kış Muhafızı ekibinin bir üyesi olarak hizmet vermektedir.

Dev Mysterio


Filmde en çok görmek istediğim şeylerden biri Mysterio'nun kendini büyütmesiydi. Tam olarak göremesek de kollarının dev gibi olduğunu gördük.

Black Dahlias


Peter'ın MJ'e verdiği kolye eski bir Hollywood cinayetine gönderme. Ayrıca çizgi romanlarda Black Dahlias adlı bir grup kadınları istismardan koruyan bir kız çetesiydi. Çetenin görevleri MJ'in sosyal hayatı ve adalete olan tutkusu ile paralel gidiyor. Belki de ileride MJ'i sinematik evrende aksiyon konusunda daha aktif bir karakter olarak görebiliriz.

B.A.R.F.


Quentin Beck eski bir Stark Industries çalışanı ve B.A.R.F.'ın asıl yaratıcısı ama Tony bu fikri beğenmeyip daha sonra Civil War'da kendisi kullanıyor.

William Ginter Riva


A Christmas Story yıldızı Peter Billingsley ilk Iron Man filmindeki rolünü tekrar canlandırıyor.

Marvel Zombies


Mysterio, Peter'a Iron Man'in mezardan çıktığı bur ilüzyon yaratmıştı ve bu da Marvel'ın Marvel Zombies adlı serisine gönderme.

Back In Black


Happy'nin eski günler hatrına AC/DC'nin "Back In Black" parçasını açması ve Peter'ın "Led Zeppelin'in severim." demesi beni gülümsetti.

Çizgi Roman Kostümleri 


Peter yeni kostümünü tasarlarken klasik Iron Spider, Superior Spider-Man gibi bir kaç tane klasik Spider-Man kostümü gözüküyordu.

Spider-Man ve Avrupa


Jon Watts anlaşılan plakakara sayılar saklamayı seviyor. Köprüdeki bir arabanın plakası Tasm143 idi. Bu sayıda Peter filmde gidemediği Paris'e gidiyordu.

Thompson Ailesi


Peter'ın kabadayısı ama aynı zamanda yakın arkadaşı olan Flash Thompson'ın ailesi ile arası hiç iyi değil. Avrupa gezisinde ölümden dönmesine rağmen onu almaya gelmediler. Çizgi romanlarda Flash'ın anne ve babası Rosie ve Harrison Thompson'dır.

Swing


Son Swing sahnesi Ps4 Spider-Man'inin yaptığı swinglere benziyordu. Orada da telefon ile fotoğraf çekiyordu. Hoş bir ayrıntı olmuş Swing yaparken mesajlara bakması.

Devam Filmleri ve Phase 4


Peter filmin sonunda MJ ile buluşmaya gittiğinde, arka planda "1 -> 2 -> 3 ->? Size sonra ne olacağını göstermek için sabırsızlanıyoruz!" yazan bir reklam vardı. Görünüşe göre Manhattan'daki bir inşaat projesinin reklamı olsa da, bu Marvel Studios'tan hayranlarına açık bir selam gibi görünüyor. Başka bir Spider-Man filmi gelecekken, Peter'in MCU hikayesinin Phase 3'ten sonra daha da büyük ve daha çılgına dönüşeceğine işaret ediyor.

Daily Bugle ve Jameson


Jameson'ı eğer izlemeden önce spoiler yemesyedim görünce ayağa fırlar ve bağırırdım. J.K.Simmons'ın role dönmesi çok güzel olmuş. Daily Bugle ve Jameson'ın ileride tekrar gözükmesini dört gözle bekliyorum.

Spider-Man'in Adı Peter Parker !


Civil War sırasında Spidey zaten kendi kimliğini açılıyordu. Sinematik evrende de Spidey, Civil War sırasında evrene dahil olduğu için bu kimlik açıklama olayı hoş olmuş ve ben ilk duyunca şok olmuştum. Mysterio gitmeden yaptı son numarasını "What The F-" yani.

Nick Ortada Yokken...


Çizgi romanlarda Fury bazen ortada olmadığı anlaşılmasın diye yerine LMD koyuyordu. LMD'ler sinematik evrende Agents Of S.H.I.E.L.D. dizisinde yarım sezon boyunca anlatıldı. Bu filmde Talos Fury'nin yerine geçmiş bence hoş ama gerçek Fury ve Peter'ın tanışmasını isterdim.

S.W.O.R.D.


Fury bu sırada uzayda birkaç işle ile ilgileniyor. Çizgi romanlarda uzay işleriyle S.W.O.R.D. adlı ekip ilgileniyordu. Sinematik evrende Age Of Ultron'dan beri S.W.O.R.D.'un gelmesi bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.