The Batman Who Laughs #6 İnceleme


Bu yazı normalde bu seri hakkındaki son yazımız olacaktı ama seri bir sayı daha uzatıldığı için bir süre daha buralarda takılmaya devam edeceğiz. Artık hikaye sonlara yaklaştığından yazar artık olayları hazırlamaya son veriyor ve büyük olayları önümüze sermeye başlıyor. "Last Laugh" protokolü artık başlamış durumda ve karakterlerimizin bunu durdurmak için son bir şansı kaldı.

Joker serumu tarafından tamamen ele geçirilmesine saatler kalmış Batman bu sayıda artık Batman Who Laughs ile düzgünce savaşmaya başlıyor. Batman Who Laughs artık yenilemeyecek halde ve tüm havalı sözlere sahip. Batman ise çıldırmanın eşiğinde ve her an kontrolünü kaybedebilir. Sayının bu kısımları havalı ve bol aksiyonlu ilerlese de sayının sonunu tahmin edebiliyorsunuz. Edemeseniz bile açıklanınca çok şaşırmıyorsunuz.


Sayının diğer bir parçası ise Gordon ailesini ve Rambo Batman'i ele alıyor. James Gordon ve oğlu arasındaki güven sorunu ele alınmasının yanında sayıda merak ettiğimiz bir şey olan James Jr.'ın ihanet edip etmeyeceğini öğrenmiş olduk. Aile olayı güzel işlenmesinin yanında ayrıca güzel bir aksiyon görüyoruz. Sahnenin tüm sürprizlerini söylemeyeceğim ama gayet güzel hazırlanmış. Gordon'dan uzun zamandır nefret eden Batman'le bu şekilde bir karşılaşma okumak beni tatmin etti. Ayrıca bunlar güzel diyalog ve yazım ile zenginleştirilmiş. Sayı yeterince doldurulmuş ve biraz daha uzatılsa yoracak şekilde hazırlanmış. Eğer 7 değil de başlangıçtaki gibi 6 sayı olsayıdı gerçekten yorucu bir sayı olabilirdi bu.


Sayının çizimleri gerçekten güzeldi. Önceki sayılarınki de gayet güzeldi ama bu sayı çizer kendini gerçekten aşmış. Renklendirmeden mi bilmiyorum ama çok güzel sahneler yaratılmış sayıda. Batman'in serideki görüntü değişimini her sayı anlayabiliyorsunuz ve bu sayıda da öne çıkıyor. Ayrıca Batman'in gözünde The Batman Who Laughs baya korkutucu ve güzel çizilmiş. Görüntü dışında karakter ifadeleri de detaylı ve güzel çizilmiş.

The Batman Who Laughs biraz tahmin edilebilir hissettirse de güzel yazım, çatışma ve çizim bulundururak son sayıyı heyecanla beklememize neden oldu. Son sayı umarım tamamen Batman/Superman serisine bağlanarak bitmez ve kendi içindeki hikayeye güzel ve tatmin edici bir son yapar. Snyder hikayeye güzel bir son yapıp aklımızda güzel bir yer mi ettirecek yoksa yorucu, gereksiz dolu ve hızlandırılmış bir son yaparak sinirlendirecek mi göreceğiz.

Notum: 8.7

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.