Ateşli Sayılar | Absolute Carnage Ara Sayıları- 5


Absolute Carnage hikayesinde yine dolu bir haftaya denk geldik. Deapool ve Venom hikayesi ilerlerken Ghost Rider'ın öne çıktığı tek sayılık bir hikaye de birdenbire belirdi. Her zaman olduğu gibi hikaye ve çizim yanında gereklilik yönünden de inceleyeceğim.

SYMBIOTE OF VENGEANCE 

Bu sayı hakkında çok sevdiğim ama aynı zamanda hiç hoşuma gitmeyen şeyler var. Hikaye birçok Ghost Rider'ı içeriyor ve güçlenmiş Carnage'la karşı karşıya geliyorlar. Sayı tamamen bu diyebilirim. Sevdiğim tarafı hem Venom hem de Ghost Rider fanları tarafından okunabilecek eğlenceli bir sayı olması. Sadece bir tarafı takip ediyorsanız diğeri hakkında sorular oluşacak kafanızda ama sayı daha çok aksiyon odaklı ve gelecek Ghost Rider serisine yol hazırlama derdinde. Hikaye ortalama olsa da gayet akıcı ve rahat ilerleyen bir ara sayı. Yine de iki büyük sorunum var. İlki sayının çok saçma anları olması, birdenbire Carnage'ın Codex''ini aldığı kişinin gücüne kısa süreliğine sahip olabilmesi ortaya atıldı ki hiç böyle bir şey denmemişti. Üstüne kafası alev olan kişilere molotof atmak gibi anlar var. Aynı zamanda hikayenin Absolute Carnage #1'den önce geçmesi sayıyı olduğundan daha da gereksiz yapıyor.


Juan Ferigeri'nin çizimini baya beğendim ve sayının yapısına yakışmış. Carnage'ın Ghost Rider olma fikri hoşuma gitmese de tasarımı baya hoşuma gitti. Dono Sanchez-Almara'nın renklendirmesi de gayet güzel yapılmış. Kısacası güzel hikaye ve çizim ama saçma olaylar ve gereksizlik biraz alta çekiyor.

Notum: 7.0

ABSOLUTE CARNAGE VS DEADPOOL #2

Bu sayı hakkında düşüncelerimi kısa tutacağım, sayı tamamen Deapool'un Carnage'ın birkaç adamından kaçmasını anlatıyor. Sayı baya zorlama hissettiriyor ve eğlenceli gelmiyor. Muhtemelen Deadpool'u aşırı sevenler bunu da sever ama şakaların o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. Gereklilik olarak da istediğimi alamadım. Yine de aksiyon bolca ve güzelce bulunuyor. Çizim olarak da fena değil, yeterli. Kısacası, ilk sayıya göre daha az beğendim ve okurken sıkıldım. Haftanın Absolute Carnage ara sayılarının "ananaslı pizzası" olabilir.

Notum: 5.5

VENOM #18

Venom önceki sayısında da dediğim gibi event ile paralel ve iç içe ilerleyen tek seri. Bu sayı Absolute Carnage #2’de gördüğümüz bazı Maker olaylarının detayları anlatılırken bir yandan Dylan ve Normie’nin Venom’ın oğlu Sleeper ile karşılaşmasını anlatıyor. Çok fazla şey var diyemem ama Sleeper’ın yokluğunu güzelce anlatılması, Dylan’ın artık bu durumlara alışmaya başlayıp kendi kararlarını vermeye çalışmasını ve yeterince aksiyonu görüyoruz. Bu sayıyı baya eğlenceli buldum, bolca güzel an vardı ve Dylan’ın ne kadar geliştiğini görmek güzel. Iban Colleo’nun çizimleri ise yine muhteşem. Adam çok temiz ve akıcı bir çizim yapıyor ve kesinlikle hayran kalınası. Yine de dediğim gibi güzel bir sayı olsa da o kadar fazla da bir şey yok.

Notum: 8.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.