Daredevil #10 İncelemeDaredevil serisi bir hikayesini daha tamamladı. Daredevil'sız geçen bu hikayenin son sayısında Dedektif Cole, Hell's Kitchen'da iyi bir polis olmaya çalışmanın zorlu sonuçlarını görmeye başlar. Ayrıca Daredevil olmasa da etrafındaki bazı olayları durdurmaya çalışan Matt Murdock'ın kendisini suçlamaya devam etmeli mi yoksa başka suçları durdurmalı mı sorusu arasında kalmasını ele alıyor. Sayı gayet hızlı ama bu hikayede öne çıkan çakma Daredevil'lar, Kingpin ve diğer çoğu konunun gelecek hikayeye atılması hoşuma gitmedi.


Sayıyla ilgili tek büyük sorunum daha çok hikayeyle alakalı ki o da bir şeyin tamamlanmaması. Yozlaşmış polisler devam ediyor, Daredevil hala tam olarak yok, sinir bozucu kütüphaneci hala hikayede ve yukarıda bahsettiğim hiçbir olay tamamlanmadı ve sonraki hikayede devam edecek. Yine de bu hikaye karakter gelişimi için gayet iyiydi. Her karakter hikaye boyunca Chip Zdarsky'nin muhteşem yazımı ile daha da gelişiyor.

Serinin çizim olarak bir sorunu olduğunu söylemem lazım. İlk hikaye gaayet güzel bir çizime sahipti ama ikinci hikaye ile çizim bir düşüşe girmişti. İkinci hikayenin sonunda ise nedenini bilmediğim bir olaydan dolayı birden çizim değişiyor. Jorge Fornes hikayenin çizimlerini gayet iyi toparlamış. Bana Matt Fraction'ın Hawkeye serisindeki David Aja'nın çizimlerini andırdı ve çok sevdim. Hele aksiyon sahnelerinde renklendirmenin de katkısıyla darbeler daha iyi gösterilmiş. Fornes'i daha sonraki sayılarda da görmek isterim açıkçası.


Daredevil serisinde dediğim gibi bir hikayenin daha sonuna geldik ve iyi bir hikaye olsa da çok büyük bir gelişme yaratmayarak ilk hikayenin altında kaldı. Daredevil'ı yoğunluktan dolayı daha çok inceler miyim bilmiyorum ama kesinlikle takip etmeye devam edeceğim.

NOTUM: 8.5
HİKAYENİN NOT ORTALAMASI: 7.8

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.