DC Aralık 2019 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

DÜŞMANLARIN YILI SONA ERİYOR

Bu yılın büyük bir kısmını kaplayan "Düşmanların Yılı" başlığı 2020 sonunda kapanacak. Bilmeyenler için Düşmanların Yılı, Justice League serisinde Luthor'un en büyük kötüleri yanına alması ile başlayan bir hikayeydi. Bu hikaye ise Hell Arisen sayısında sona erecek. Justice League serisindeki hikayeyi ve Baman/Superman serisindeki olayları bağlayacak sayıda, Lex ve Batman Who Laughs karşı karşıya olacak. Bizi gelecek yıla hazırlayacak bir sayı olacak. Ayrıca Düşmanların Yılı derken "Yılın düşmanı kim oldu?" sorusuna da Harley Quinn'in minik sayısında erişeceğiz.

MILLER, DARK KNIGHT RETURNS'E DÖNÜYOR

Dürüst olmam gerekirse Miller ne kadar iyi bir yazar olsa da son işlerinden memnun olduğumu söyleyemem. Yine de Dark Knight Returns III'ten sonra bu evrende neler geliştiğini merak etmiyorum değil. Carrie ve Lara karakterlerine odaklanacak sayı Superman'in oğlunu da konu alacak. Hikayenin artık biraz uzadığını düşünüyorum ama bakalım Miller neler yapacak.

TOM TAYLOR SUICIDE SQUAD'DA 

Uzun zamandır bir Suicide Squad serisi ortalıkta yoktu ve yeni filmin kadrosu da açıklanmışken yeni bir çizgi roman serisi de görmek beklenilen bir şeydi. Şimdi ise Injustice serisi ile tanınan Tom Taylor ve Bruno Redondo ikilisi seriyi yeniden uyandırmaya geliyor. Yeni karakterler, yeni kargaşalar ve yeni kavgalar ile dönecek seri baya ilgimi çekti. Bir Suicide Squad serisini hiçbir zaman takacağımı düşünmemiştim.

SECRET SIX TAMAMEN AÇIKLANDI

Batman/Superman serisinde Batman Who Laughs özellikle hedef aldığı birkaç kahramanı Joker'leştireceğini açıklamıştı, grubun ismi ise Secret Six olacaktı. Altılının dört tanesi geçen ay zaten açıklanmıştı. Shazam, Supergirl, Hawkman ve Blue Beetle zaten bildiklerimizden idi ama artık geri kalanını da öğrenmiş olduk. Donna Troy ve James Gordon ekibin son eklentileri olacak. Gordon kahramanlar arasında biraz küçük kalmış değil mi, göreceğiz.

WONDER WOMAN ÇORAK TOPRAKLARDA

Murder Falcon sanırım son zamanlarda okuduğum en eğlenceli bağımsız seri idi ve yazar,çizer Daniel Warren Johnson'ın sonraki işini baya merak ediyordum. Şimdi ise yazar/çizer Johnson, DC'nin yeni Black Label serisini hazırlayacak. Hikaye kıyamet sonrası bir dönemde geçecek ve uzun bir uykudan uynamış Wonder Woman bu dünyaya ne olduğunu anlamaya çalışırken bir yandan da tek yaşam bulunan şehrini yaratıklardan koruyacak. Biraz The Last Knight on Earth, biraz Murder Falcon ve biraz da Wonder Woman...etkileyici. Dead Earth isimli hikaye aralık ayında çıkışını yapacak.

CITY OF BANE ARDINDAN 

Aralık ayında bir diğer bitecek şey ise City of Bane. Büyük hikaye 85.sayıda sona erecek ama büyük sorular bırakacak. Bat Family'nin aynı kalacak mı kalmayacak mı, Thomas Wayne ne yapacak, Bruce Wayne Batman olmaya devam edecek mi gibi büyük sorular oluşacak. Serinin yeni takımına nasıl bağlanacak acaba?

YILIN MÜCADELESİ

Doomsday Clock bir sürü ertelenme ardından sonunda aralık ayında sonlanacak. Herkesin beklediği Doctor Manhattan ve Superman kapışması ise bu sayıda olacak. Açıklama bu dövüşün tüm DC evrenini etkileyeceğini söylüyor ama daha ne zaman geçtiğini bilmediğimiz bu serinin neyi nasıl etkileyeceğinden emin olamıyoruz. Yine de büyük dövüşü merakla bekliyoruz.

DC'nin kasım ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.