Doomsday Clock #11 İnceleme


Doomsday Clock'un önceki sayısını inceleyeli 3 ay oldu. 3 koca ayda House/Powers of X başladı, Absolute Carnage başladı ve daha birçok önemli olay yaşandı. Peki Doomsday Clock bu önemli olayların arasından yeniden doğup sondan bir önceki sayısını tatmin edici bir hale getirebilmiş mi? Doomsday Clock hala heyecanla yeni sayısını beklediğimiz bir hikaye mi?

Bu sayıda neler mi oluyor, cevaplar! Oz'un planı ne, Lex tüm bu işlerin içine nasıl giriyor gibi soruları cevaplamaya çalışıyor. Çalışıyor diyorum çünkü sinir olduğum bir ilerleyişe sahip. Bir yerden bir yere atlayıp duruyoruz cevaplarımızı almaya çalışırken ve bu sayıyı aşırı dağınık ve bazı olayları son sayıya yetiştirmek için aceleye getiriyormuş gibi hissettirdi.


Tabii bunlar demek değil ki sayıda iyi şeyler yok, sayıda sevdiğim birkaç güzel şey var. Verilen cevaplar gayet tatmin ediciydi ve olayları güzel bir şekilde birbirine bağlamayı başardı. Oz'un diyalogları zaten tam bir baş düşman gibi yazılmış ve bu tam olması gereken şey. Sayının sonu baya heyecan verici ve bir 3 ay daha bekletecek kıvamda hazırlanmış. Bunlar sayıyı benim için üste çıkaran şeyler ama odadaki filden bahsetmemiz gerek.

Dediğim gibi biz 3 aydır bu sayıyı bekledik ama sayıda bir sürü şey olmasına rağmen yeterince şey de yoktu. Demek istediğim sayıdan tatmin olmadım. Her şey son sayıyı hazırlamak içindi ve 3 ay boyunca sadece bir hazırlık okumak için beklediğinizde sinirlenmek istiyorsunuz. Sıkışık olup yeterince şey bulunamamasına inanamıyorum.


Gary Frank'i her sayı övüyoruz zaten ve bu sayı da baya iyi bir iş çıkarmış. Çok detaylı bir çizime sahip olmasıyla birlikte muhteşem ve dinamik paneller hazırlanmış. Renklendirme de her sayı gibi şahane.

Doomsday Clock'ta böylece bir sayıyı daha kapamış olduk. Güzel bir sayı olsa da yeterince şey gösteremeyip 3 ayın ardından tatmin edemeyen bir sayı oldu. 2 yıl önce başlamış hikaye bir sonraki sayısıyla bitecek. Tatmin edebilecek mi göreceğiz artık.

Notum: 7.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.