En İyi 10 Batman Oyunu!Merhaba oyun severler, bildiğiniz gibi geçtiğimiz cumartesi günü yani 21 Eylül resmi olarak Batman günüydü. Her mecraya yayılmış Batman'in 80.yılında ben de sizlere en iyi 10 Batman oyununu sunacağım, iyi okumalar!


10) Lego Batman 3: Beyond Gotham
Gotham'ın ötesinde bir maceraya atılmaya ne dersiniz? Hepinizin olumlu yanıt verdiğini duyar gibiyim o yüzden Lego Batman 3 tam size göre. Bu sefer sadece Batman değil, bütün DC evrenini kapsayan bu maceraya bir göz atın derim!


9) Batman: The Enemy Within
İlk Batman oyununun rezalet olduğu konusunda hepimiz hem fikiriz herhalde ama bu oyun yani serinin 2.oyununa kesinlikle bir şans verilmeli. Hikaye ve oynanış konusunda kendisini geliştirmiş ve  karakterler de düzelmiş durumda. İyi bir hikayeli Batman oyunu arıyorsanız kesinlikle bir şans vermelisiniz.


8) Lego Batman 2: Dc Super Heroes
İlkleri başaran ve Batman serisinin 2.halkası olan Lego Batman 2'yi hepiniz oynamalısınız. Bu sefer Batman haricinde bütün Justice League karakterlerini de kontrol edebilmenin yanı sıra görev dizaynı ve hikayesiyle bizlere eğlenceli saatler yaşatmıştı.


7) Batman Vengeance
Benim gibi Batman Animated Series hayranıysanız Batman Vengeance'ı oynamalısınız. Mini bir açık dünyasının yanı sıra grafikleri ve oynanışıyla sizi bağlıyor. Emülator yolu ile oynayabilirsiniz.


6) Lego Batman
Bir Batman oyunundan alabileceğiniz her şeyi bu oyundan alabilirsiniz. Ayrıca hem iyi hem de kötülerden olup onların hikayelerini deneyimleyebilirsiniz.


5) Batman Begins
Bildiğiniz gibi film oyunları çok kötüdür ama bazı istisnalar da olur. Bu o istisnalardan biri ve gerçekten çok iyi bir oyun. Batman olma hissiyatını size veren ve korku mekaniği ile kendine bağlayan bir yapım.


4) Batman Arkham Asylum
Çizgi roman oyunlarının ciddiye alınmadığı bir dönemde ortaya çıkan ve Arkham serisinin ilk parçası olan Batman Arkham Asylum'u oynayın derim! Joker ile başlayıp farklı villian'lara bağlanan bu oyun ile birlikte eğlenceli ve bir o kadar da gerilimli vakitler geçireceksiniz.


3) Batman Arkham Origins
Rocksteady alttan alta Arkham Knight'ı yaparken Warner Bros Montreal Batman Arkham Origins'ı çıkarttı. Kimileri için büyük bir hayal kırıklığı olan Origins fena olmayan hikayesi ve eğlenceli boss savaşları ile Arkham Knight için beklentimizi tavana çıkartmıştı.


2) Batman Arkham Knight 
City'den sonra herkes beklentilerini yükseltmişti ve oyun çıkışını yapınca bazılarımız hayal kırıklığına uğramıştı. Hikayesi ve hikaye anlatımı kötü olsa da oynanış, skill ağacı, ve açık dünyasıyla bizleri kendine bağlamayı başarmıştı.


1) Batman Arkham City
Bu oyun için fazla bir şey söylememize gerek yok herhalde. Çizgi roman oyunlarının kralı, çizgi roman oyunlarının yol göstericiyi resmen. Oynanış, Hikaye, görev dizaynı, Hikaye anlatımı, Karakterler ve açık dünya tam anlamıyla mükemmel! Herkesin bu oyunu oynaması gerek.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.