House of X #4'te Kaybettiğimiz 10 Şey!


Bu yazı House of X'in 4.sayısı hakkında büyük spoiler'lar içermektedir! Eğer okumadıysanız geri dönün ama okuduysanız veya seriyi takmıyorsanız devam edebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün çıkan House of X #4'te X-Men uzaya gittiği görevini tamamladı ve sonucunda bir sürü şeyi kaybettik. Bunlar karakterler olabilir veya karakterlerin düşünceleri olabilir. Buradaki listelediklerimiz bu sayı içinde kaybettiklerimiz yoksa sayının başında da dendiği gibi yaklaşık 16 milyonluk bir mutant kaybımız var. O zaman kaybettiklerimiz listesine başlayalım.

10) Husk

Muhtemelen herkesin en az umursayacağı karakter bu. Önceki sayıda düzgünce konuştuğunu bile görmediğimiz karakter bu sayıda pat diye gitti başta. Sayıda karakteri görmediğimiz için kapaktaki resmini koydum.

9) Archangel

Yine pat diye ölen karakterlerimizde Archangel var. Listede daha öne koyardım karakteri sevdiğim için ama bir şey yapmadığı için buraya koymam lazım.

8) Monet

Listenin bu kısmında ölümünü gördüğümüz veya muhtemelen ölmüştür dediğimiz karakterler başlıyor. Monet, Jean'i korumak için kendisini askerlerin önüne atan bir karakter oldu ve kendisini feda ederek muhtemelen öldü. Yine de aşırı üzücü değildi.

7) Mystique

Bir diğer üzücü olmayan ölüm ise Mystique'in idi. Kendisi uzay boşluğuna uçarak ve görevini yapamadan öldü. İşte bu yüzden karakter daha önde de değil. Görevini başarısızca yaptığı için başka kahramanların havalı ve üzücü bir şekilde ölmesine sebep oldu.

6) 
Anlayan Anladı

5) Jean Grey

Jean Grey ne kadar önemli bir karakter olsa da o kadar üzücü bir ölüm yaşamadı. Uzayda droidler tarafından saldırılarak öldü. Mystique'den daha öne geçmesine sebep olan ise yapabildiğini yapıp görevi yerine getirmesi. 

4-3) Wolverine-Nightcrawler

Buradan sonra kaybettiklerimiz ise bizi gerçekten üzenler oldu. Wolverine ile Nigtcrawler'ı birlikte alma sebebim ise ikisinin de yan yana güneşte kızararak ölmesi. Wolverine görevini yerine getirerek son bağı koparmasıyla her şeyi düzeltirken Nightcrawler direk güneşe Logan'ı ışınladığı anda yanarak öldü. Nightcrawler'ın daha önde olma sebebi ise duygusal bir konuşma yaptığı ve Logan gibi iyileşme özelliği olmaması. Herif iç kanama geçirmesine rağmen sonuna kadar savaştı ve dayandı. Helal olsun be Nightcrawler!

2) Scott Summers

Önceki sayıda görevi tamamlamak için her şeyi göze alacağını söyleyen Scott ise sayının sonunda can veriyor. Karakter muhtemelen öleceğini bilerek bu göreve çıkmıştı ve görevini başarıyla tamamlanmasının rahatlığıyla öldü. Peki neden Cyclops ölmedi de Scott Summers öldü diyorum çünkü Cyclops bir fikirdir ve fikirler asla ölmez.

1) Xavier'ın İnsanlığa Olan Umudu

Bu sayıda kaybettiğimiz şeyler sadece insanlar değildi ama ayrıca umutlardı. Sayının başında bu zamana kadar kim tarafından ne kadar mutant öldüğünü ve şu anda kalanların ne kadar az olduğunu öğreniyoruz. Bunların üzerine artık sınıra getirilmiş Xavier takımının ölümü ile yıkılır ve artık daha fazla mutantın ölmeyeceğini umarak "yeter be" der.

Saçma listeyi bitirdiğimize göre artık düzgünce sayı hakkında konuşmaya başlayabiliriz. X-Men öldü mü? Evet. Gerçek X-Men öldü mü? Hayır. Daha sonra çıkacak serilerde karakterleri gördük ne de olsa. Bu gördüğümüz X-Men serinin ilk sayısında gördüğümüz klon benzeri şeyler olabilir. Belki de Xavier her ölen X-Men'i Krakoa'da yeniden büyütüyordur. Peki bu benim teorimi doğrular mı? Belki ama daha bir sürü soru var. Gerçek X-Men nerede? Xavier'ın sırrı ne? Bunlar Moira'nın olaylarına nasıl bağlanacak ve Destiny'nin dediği gibi doğru parçaları oynayıp karakter 11. bir yaşama erişebilecek  mi? Toplam 5 sayımızın kaldığı hikayede hala tüm parçalar yerli yerinde olmasa da birleşmeye başlıyor yavaşça. Bakalım neler olacak.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.