Kafamda Deli Sorular: Kadın Blade Serisine Ne Oldu?


Kafamda Deli Sorular serisine hoş geldiniz. Bu yazı serisinde bizim ve sizin aklınızda takılmış olabilecek çizgi roman evrenindeki soruları veya mitleri cevaplandıracağız. 

Soru: 
Marvel'ın yıllar önce açıkladığı Kadın Blade serisine ne oldu?

Cevap:
Dürüst olmak gerekirse bu seriye devam etmek istemiyordum ama bugün birden aklıma bu soru geldiğinden dolayı yazmam gerekiyordu.

4 yıl önce, 2015 yılında, Marvel yavaştan All-New All-Different serilerini açıklamaya ve başlamaya karar vermişti. Onlarca seri açıklanmıştı ve bunlardan biri "Blade: The Hunter" serisi idi. Seri sadece Blade karakterine değil ama ayrıca kızı Fallon Grey'e odaklanacaktı. Kızı okula gider ama ayrıca vampirlerle de savaşır...Bana bir gençlik serisini hatırlattı bu, adı neydi? Buffy? Seri Tim Seeley tarafından yazılacaktı ve Logan Faeber tarafından çizilecekti. Peki bu seriye ne oldu?ANAD serileri çıkar, Marvel bu seriden bahsetmez, insanlar unutur ve seriyle birlikte Fallon Grey karakteri yok olur. 2016'da ise Tim Seeley, Marvel'dan ayrılarak DC'ye özel çalışmak için bir kontrat imzalar ve Newsrama sitesi ile yaptığı röportajda serbest bir şekilde neden serinin iptal edildiğini açıklar.

Kısa hikaye, seriden ayrıldım. Uzun hikaye ise Marvel beni işe aldığında yaklaşık 10 yıl boyunca baş karakteri kadın olduğu bir korku serisi yazmıştım, o yüzden iyi uyuyorum gibi gözükmüştü. Ondan sonra Blade'in kızı hakkında birkaç fikir ortalığa attık ve Marvel seriyi açıkladığında tuhaf bir noktadaydı çünkü hip-hop kapakları açıklandığında bir sürü insan "işte başka bir siyahi baş karakter yazan başka bir tamamen beyaz takım" gördü. Açıklamalar yapıldığında, sadece kötü bir haftaydı. Tamamen doğru olduğunu ve hiç düşünmediğimiz bir şey olduğunu anlamıştım ama Marvel bu olay hakkında tamamen rahattı ve benden bunu başarmanın bir yolunu istiyordu. Bir süre sonra işi batıranın ben olduğunu hissetmiştim. Siyahi bir kadının bu işi daha iyi yazacağını ve benden kurtaracağını düşünmekten kendimi alamamıştım. Yeni Black Panther serisinin açılışını çok iyi yapışından sonra belki Blade de yeni bir yetenek bulur.Sonuca gelirsek Seeley, işi kendinden daha iyi yapabilecek bir yazar olduğuna inanarak seriden ayrıldı ama seri asla yeni bir sonuca ulaşmadı ve unutuldu. Bugüne kadar aklımda değildi bu seri ve neden geldi bilmiyorum. Marvel'ın şu anki haline yakışacak bir seri olsa da görmek ister miydim bilmiyorum, belki. Bu yazı serisini yine 9 ay bırakmadığım sürece yeniden görme şansınız olur belki, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.