O Karakter Geri Döndü | Absolute Carnage Ara Sayıları #4


Absolute Carnage sayılarında geçen haftanın doluluğundan sonra bu hafta Scream'in yeni sayısı ve Symbiote Spider-Man hikayesiyle devam ediyoruz. Belki de biraz arkadan geliyor olabilirim ama en yakın zamanda yetişeceğimi söyleyebilirim.

SCREAM #2

Scream'in ilk sayısını hiç beğenmediğimi koca bir 4.5 vererek gösterdiğimi hatırlarsınız. Şimdi bu sayı biraz daha iyi ama çok da aşırı iyi değil, bir tık sadece. Hikaye biraz daha yerine oturdu gibi ama sayı sayfa numarasına ulaşmak için gereksiz özetler ve iki sayfayı kaplayan çizimler koymaya devam ediyor. Bu sayı artık Mania ile Scream karşılaşıyor ve Scream belki de Carnage'ın etkisinden kurtulmanın bir yolunu buluyor ki bu seriye bir farklılık katarak aynı zamanda ana hikayeyi etkileyebilecek bir gereklilik koyuyor ortaya ki bu iyi bir şey. Çoğu serilerde bir gereklilik göremediğimizden bu bile iyidir. Yazım ise önceki sayıdaki gibi çok iyi değil. Bunn hiç hoşuma gitmeyen ve gitmemeye devam eden bir yazar.


Gerardo Sandoval'ın çizimlerini yine beğendim. Kaos ve aksiyon gayet güzel çizilmiş ama tek bir sıkıntım var ki çok küçük ve saçma gelebilir. Carnage ve Norman Carnage sadece bir panel gözüküyor ve iki karakter de aynı duruşta aynı dokungaçlarla çizilmiş. Tek farkı Norman'ınkinin simge ve logosu olmaması. Sanki aceleye getirip direk diğerini kopyalamış gibi. Dediğim gibi çok büyük bir sorun değil ve ilk sayıdan birazcık daha iyi.

Notum: 5.2

Symbiote Spider-Man

Siyah Spider-Man zamanlarında sadece iki sayfalığına simbiyot ile birleşmiş sonra bir daha gözükmemiş karaktere ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Ben etmedim ama o karakter bu sayı için geri döndü. Leanord Elkhart'ın o ayrılmadan sonraki hikayesini anlatan sayıda hayatının nasıl giderek kötüleştiğini okuyoruz ama simbiyotla alakası yok. Başta doktordan çıkıyor ama daha sonra bir daha bahsi geçmiyor. Sadece biz bu karakteri hatırlıyoruz denmek için koyulmuş ve son sayfalarına kadar Carnage'a bağlanmıyor ama gereksiz hissettirse de bu çok iyi bir sayı. Bir karakterin duygusal bir sürecini okuyoruz ve güzel diyaloglarla gayet akıcı bir şekilde yazılmış. Baya etkileyici bir hikayeydi.


Francesco Mobili'nin çizimleri sayıda en öne çıkan şeylerden biri. Baya temiz ve sayıya gerçekçi bir yapı katmış. Biraz depresif bir atmasfer katarak karakterin duygulu ifadeleri güçlü bir şekilde göstermiş. Marvels gibi ortalama bir karakteri bu şekilde bir evrende normal yaşamaya çalışma görüntüsü çok iyi verilmiş.

Bu sayıya daha yüksek vermek isterdim ama gereksizliğinden dolayı veremeyeceğim. Absolute Carnage ismi altında değil de one shot diye gösterilip birden bağlansa çok daha etkileyici olurdu ama tabii o zaman kimse okumazdı. Bu sayıya da bakarak bir haftayı daha kapamış olduk ara sayılarda.

Notum: 7.0


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.