Ben Ne Okudum Şimdi? | Absolute Carnage Ara Sayıları- 6,7


Absolute Carnage hikayesinin ara sayılarına göz attığımız inceleme serisine yeniden hoş geldiniz. Hikayenin 6. haftasında sadece Lethal Protectors sayısı çıktığından çok da konuşmaya değer bulmamıştım, o yüzden 7. hafta ile birleştirdim. Bu hafta Miles'ın hikayesi devam ederken bir yandan da Spider-Man, ara sayılara katılıyor.

AMAZING SPIDER-MAN #30

Carnage, sadece Venom için değil ama aynı zamandan Spider-Man için de büyük bir düşman olduğundan Spidey'i daha ön planda görmek istemiştim ve bu sayı bunun için biraz uğraşıyor. Karakterin Norman Carnage ile kapışmasını anlatırken bir yandan da bu zamana kadar neler yaşandığını bolca özetliyor. Bunun yanında Norman Osborn'un neden en büyük Spider-Man düşmanı olduğunu da güzelce gösteriyor. Yine de fazla özete kaydığı için çok gerekli olduğunu düşünmüyorum ama güzel anlar ve yazımdan dolayı okunur. Ayrıca serideki Kindred hikayesi yavaş da olsa ilerletmeyi başarıyor.


Ryan Ottley'nin çizimlerini ise çok seviyorum. Güçlü, aktif ve akıcı bir çizim bulunuyor. Nathan Fairbairn'in renklendirmesi ise muhteşem olmuş. Bu yazıda bence en okunabilir sayı bu diye düşünüyorum.

Notum: 8.2

LETHAL PROTECTORS #2

Gelelim konuşmaya değer bulmadığım sayıya. Bu sayıda artık ilk sayının vaat ettiği karakterlere kavuşuyoruz ama yine de doğru hissettirmiyor. Karakterler tamamen aynı şekilde konuşuyor ve ana hikaye ile alakaları bile yok. Misty Knight biraz ana hikaye içinde ki o da ilgi çekici değil. Demek istediğim ilk sayıdan güzel olsa da hikaye hala içine çekebilmiş değil ve ilk sayıyı beğenmeme sebep olan parçalar azaltılmış. Yine de bu karakterlerin de hikayeye azıcık dahil olması güzel. Ayrıca artık biraz daha aydınlık olduğu için çizim ve renklendirme daha öne çıkmış ve daha da güzel olmuş.

Notum: 6.5

Miles Morales #2


Dürüst olacağım bu sayıdan nefret ettim. Potansiyeli çok yüksek bir sayıyken olayların sebepsizce ilerlemesi ve fazla uzatılmış hissettirmesi hiç hoşuma gitmedi. Miles artık Carnage kontrolünde ve bunla başa çıkmaya çalışıyor ki gayet güzel ama olayların yaşanış biçimi çok kötü. Miles'ın simbiyotla birleşmesi sayıya bir yenilik katamıyor ve öylece ilerliyor. Çizimi de ilk sayıdaki gibi gayet sevdim ama bazen ne olduğu hiç anlaşılmıyor. İlk sayısını sevmeme rağmen bu tamamen bir hayal kırıklığı oldu. Ne bir risk ne de düzgün bir hikaye akışına sahip olan bu sayıyı tavsiye ettiğimi söyleyemeyeceğim.

Notum: 5.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.