Bu Ay Netflix Türkiye'de Neler Var ? I Kasım 2019


Bu Ay Netlix Türkiye'de Neler Var?

"Bu ay Netflix Türkiye'de" serimiz ile karşınızdayız. Her ay, en çok kullanılan film-dizi dijital platformu olan Netflix'e eklenen ve çıkarılan yapımları sizler için derleyeceğiz. Yapımlar hakkında kısa bilgiler vererek fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. O halde Netflix'in Kasım ayı yapımlarına bir göz atalım.

Netflix Türkiye'ye Kasım Ayında Eklenenler

Netflix Orijinali, Atypical, 3. Sezon, 1 Kasım
How I Met Your Mother'dan Robia Rashid tarafından Netflix için üretilen yapım Atypical, Otizm spektrumunda olan 18 yaşındaki Sam Gardner'in yaşamına odaklanıyor. İlk olarak 2017 senesinde yayınlanan komedi-dram dizisi Atypical kadrosunda Brigette Lundy-Paine, Keir Gilchrist, Jennifer Jason Leigh, Michael Rapaport gibi isimler barındırıyor.

Netflix Orijinali, Atypical, 3. sezonu ile 1 Kasım tarihinde Netflix Türkiye'de!


Netflix Filmi, The King, 1 Kasım
The King, William Shakespeare'in "Henriad"ının birkaç oyununa dayanan bir drama filmidir. David Michod'un yönetmenliğini yaptığı  iddialı yapımın kadrosunda Call Me By Your Name ile tanınan Timothee Chalamet, Joel Edgerton, Robert Pattinson, Lily-Rose Depp, Ben Mendelsohn gibi isimler yer alıyor.

Dikbaşlı prens Hal, aynı zamanda İngiltere tahtının varisidir ancak tahta ve ailesine sırtını dönmüş bir şekilde halkın arasında yaşamını sürdürmektedir. Tiran, kral olan babası öldüğünde Kral Henry V olarak tahta geçer ve kaçtığı hayatı sahiplenmek zorundadır. Genç kral, sarayda olup bitenleri yeniden düzenleyecek ve babasının ardında bıraktığı savaş ve kaosu çözmek zorunda kalacaktır. 

Netflix filmi The King, 1 Kasım itibari ile Netflix Türkiye'de!

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları, 1 Kasım
Robert Downey Jr ve Jude Law'ın başrol olarak yer aldığı ve Jared Harris, Noomi Rapace, Stephen Fry gibi isimlerin eşlik ettiği yapım Sherlock Holmes: Gölge Oyunları, 16 Aralık 2011 tarihinde vizyona girmiştir. Guy Ritchie'nin yönetmenlik yaptığı film, Sherlock Holmes, ezeli rakibi olan Profesör James Moriarty ile karmaşık dengelere uzanan bir kavgaya tutuşmaktadır.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları, 1 Kasım itibari ile Netflix Türkiye'de!

Mad Max, 1 Kasım

1979 tarihli Mad Max serisi, yönetmen George Miller tarafından yapılmış ve senaryosu George Miller, Byron Kenndy tarafından yapılmıştı. Mel Gibson, Joanne Samuel, Hugh Keays-Byrner, Steve Bisley, Tim Burns gibi isimlerin yer aldığı yapım, bıkkın bir polisin, peşine düştüğü çetenenin yardımcısını öldürülmesi sonrası kendisini ve ailesini kurtarmasını konu alıyor. 

Mad Max serisi, 1 Kasım itibari ile Netflix Türkiye'de!

En Karanlık Saat, 3 Kasım
Senaryosu Anthony McCarten tarafından yazılan En Karanlık Saat, Joe Wright tarafından yönetilmiş bir biyografik savaş filmidir. En İyi Erkek Oscar Ödülü'nü almış olan filmin kadrosunda Gary Oldman, Lily James, Kristin Scott Thomas, Ben Mendelsohn, Samuel West gibi isimler yer almaktadır.

Film, İkinci Dünya Savaşı'nında ilk yıllarda geçer ve Winston Churchill'ın Hitler'e karşı verdiği mücadeleyi konu alır. Churchill, hayatında geri dönüşü olmayan ikilimler yaşayacak ve bir karar vermesi gerekmektedir.

En Karanlık Saat, 3 Kasım itibari ile Netflix Türkiye'de!

Netflix Orijinali The End Of The F***ing World, 2. Sezon, 5 KasımCharles Forsman'in aynı isimli graif romanına dayan hikayesi ile ilgi çeken yapım The End Of The F***ing World, ilk olarak 2017 senesinde yayınlanmıştı. Jonathan Entwistle ve Lucy Tcherniak'ın yönetmenliğini yaptığı dizide, kara mizah ve komedi-drama hakimdi. Başrolleri Jessica Barden ve Alex Lawther'ın paylaştığı dizide başrollerimiz tesadüfi bir şekilde tanıştıktan sonra başlarını belaya ve maceraya sokarak kendilerini tanıma fırsatı elde ediyorlardı.

Netflix orijinali The End Of The F***ing World, 2. sezonu ile 5 Kasım tarihinde Netflix Türkiye'de!

Netflix Filmi, Aşk Baharı Beklemez, 8 KasımIsabela Moner, Shameik Moore, Kiernan Shipha gibi isimlerin başrolde yer aldığı Let It Snow / Aşk Baharı Beklemez, gençlik filmi olarak karşımıza geliyor. Christmas arefesinde küçük bir kasaba karlar altında kalır, beklenmeyen bu fırtına dostluklara, aşklara ve unutulmaz lise anılarına kapı aralayacaktır.

Netflix filmi olan Aşk Baharı Beklemez, 8 Kasım itibari ile Netflix Türkiye'de!

The Hateful Eight, 14 KasımEn İyi Film Oscar'ı, Altın Küre, gibi ödüllerin sahibi olan Quentin Tarantino imzalı yapım The Hateful Eight,  Amerikan western filmi. Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Demian Bichir, Tim Roth, Micheal Madsen ve Bruce Dern'in yer aldığı yapımda İç Savaş'ın bitmesi sonrası 6, 8 ya da 12 yıl sonra bir grup yabancının tipiden korunmak için dağdaki bir alana sığınmasını ve sahip oldukları gizli bağlılıklarının hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını konu ediyor.

2016 çıkışlı bir film olan The Hateful Eight, 14 Kasım itibari ile Netflix Türkiye'de!

Netflix Orijinali, The Toys That Made Us, 3. Sezon, 15 KasımBrian Volk-Weiss tarafından oluşturulan ve belgesel dizisi olan The Toys That Made Us, tarihte en çok iz bırakan oyuncaklarının hikayelerini yaratıcıları tarafından bizlere aktarıyor. Uğradıkları başarısızlıklar ve yükselişler belgesele konu ediliyor.

Netflix orijinali olan The Toys That Made Us, 3. sezonu ile 15 Kasım tarihinde Netflix Türkiye'de!

Netflix Orijinali, The Crown, 3. Sezon, 17 KasımAltın Küre'de En İyi Drama Televizyon Dizisi Ödülü'nün sahibi olan The Crown, 2016'dan bu yana izleyicilere sunduğu 2 sezon ardından 3. sezon ile yeniden karşılarına çıkmaya hazırlanıyor. Özellikle Emmy'de bulundurduğu ciddi adaylıkları sebebi ile gayet başarılı bir yapım olan The Crown, kadrosunda Claire Foy, John Lithgow, Matt Smith gibi isimleri barındırıyor. Peter Morgan tarafından hazırlanan yapım, Kraliçe II. Elizabeth'in saltanat dönemini biyografik ve tarihsel bir tarzla anlatıyor.

Netflix orijinali The Crown, 3. sezonu ile 17 Kasım tarihinde Netflix Türkiye'de!

Netflix Orijinali, High Seas, 2. Sezon, 22 Kasım
2019 Mayıs ayında ilk sezonu ile karşımıza gelen ispanyol dizi High Seas, 1940'larda İspanya'dan Brezilya'ya seyahat eden lüks bir gemide gerçekleşen gizemli ölümü konuyu alıyor. Ölümün gerçekleşmesi sonrası iki kız kardeş rahatsız edici gözüken bazı ailelerinin sırlarını öğrenecek ve açığa çıkaracaktır.

Dizinin başrollerinde ise Ivana Baquero, Jon Kortajarena ve Alejandra Onieva yer alıyor.

Netflix orijinali High Seas, 2. sezonu ile 22 Kasım tarihinde Netflix Türkiye'de!

Netflix Filmi, The Irishman, 27 KasımMartin Scorsese tarafından yönetilen ve kadrosunda Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Bobby Cannavela, Anna Paquin gibi isimleri barındıran Amerikan Birleşik Devletleri yapımı suç filmi The Irishman, Frank Sheeran'in hayatına odaklanıyor.

Bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran, II. Dünya Savaş'ında görev almış eski bir askerdir. Bir çok isim için dolandırılıcılık, tetikçilik yapan İrlandalı lakaplı Sheeran, aynı zamanda bir işçi sendikası memurudur.

Netflix filmi The Irishman, 27 Kasım tarihinde Netflix Türkiye'de!


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.